Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Tatlı

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlatım, burma, sarığı, tatlısıresimli

Sarığı Burma Tatlısı(Resimli Anlatım)

Eski 08-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sarığı Burma Tatlısı(Resimli Anlatım)

Sarığı burma tarifi

1 yumurta kırın Margarini bir kapta eritip ayçiçeği yağı ile karıştırın Bu yağdan 2 çorba kaşığı ( 50 gr kadar)unun ortasına dökün Tuzu ekleyin Yavaş yavaş karıştırıp sütü ekleyerek kulak memesi kıvamında yumuşak bir hamur elde edin 15 dakika üstünü örterek dinlendirin
Sonra yoğurup bıçakla keserek 12-13 parçaya ayırın Her birini yuvarlayıp beze haline getirin Biz hamurdan 13 beze elde ettik Bir tane katmeri dörtlü yaptık Her bir bezeyi pasta tabağı büyüklüğünde açarak aralarını kaşık ucuyla yağlayıp resimlerde göreceğiniz gibi üçerli katmerler yapın Her bir katmeri nişasta/un karışımı kullanarak oklava ile açabildiğiniz kadar ince açımaya çalışın
Dövdüğünüz ceviz içini yufkanın her tarafına serptikten sonra oklavanın üzerine rulo halinde sarın İki ucundan oklavanın ortasına doğru iterek büzün ve oklavadan çıkarıp tepsiye yerleştirin Kalan yağı da üzerine kaşıkla dökün 180 derece fırında 30-35 dakika kızarana kadar pişirin
Diğer tarafta şekeri tencereye koyup suyu ekleyin ve kaynayıncaya kadar pişirin Kaynayınca biraz limon sıkın
Her ikisi de ılınıca şerbeti hamurun üzerine döküp üstünü bir tepsi ile kapatın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com