Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dinlerken, farkındalık, müzik

Müzik Dinlerken Farkındalık

Eski 08-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Müzik dinlerken farkındalığı uygulayabilen var mı? Ben şartları zorluyorum ama bir süre sonra sıkıyor Sonuçta müzik dinlerken şarkıdaki duygudan etkilenip iyi veya kötü düşünceler aklımıza gelecektir Ben kendimden örnek vereyim: Genellikle sert müzikler dinlerim Metal, vs Şarkıyı dinlerken ister istemez kendimi sahnede gitar çalıyormuş hayalini kuruyorum Wishdropper'ın söylediği gibi ego bize hayal de kurdurur Hadi Onu geçtim duygusal slov müzik dinleyen birisi kendini kaptırıp hüzün havasına girmez mi? Ne yapalım şimdi arkadaşlar? Sadece şarkıdaki distortion gitara, bateriye odaklanıp sadece şarkıyı mı dinleyelim? E o zaman da bir süre sonra sıkmaz mı?

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-21-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Bunu daha önce yaşamayan birine anlatmak cidden çok zor Aynen astral seyahat gibi; ne kadar okursan oku, ilk kez yaşadığın zaman anlatılanlardan çok daha yoğun şeyler hissedersin Çünkü herkesin deneyimi kendisine özgüdür
Farkındalığı da herkes farklı alanlarda, farklı seviyelerde deneyimler bence Mesela bu dediğin şey, farkındalığın en çok sevdiğim yanlarından biri Çünkü ilham veriyor Yaşattığı yoğunluğu seviyorum Müziği o şekilde dinlediğin zaman enstrümanların tınılarından ziyade, iniş-çıkışları ve ritmi hissediyorsun Hiçbirisi yabancı değil aslında, doğanın sesleri Bunu hatırlıyorsun Şarkının verdiği asıl duyguyu alıyorsun Dediğim gibi anlatması zor ama güzel bir deneyim

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com