Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
üzülmeyıkılmaağlama

Üzülme...Yıkılma...Ağlama

Eski 08-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Üzülme Yıkılma Ağlama Sakın

O'ndan iste

Umudunun tükendiginde,
Çaresizlik içinde kıvrandığında,
Herkes seni terk ettiginde,
Hayatın çıkmaza girdiginde,
Sana yardım edecek birini,
Seni dinleyecek bir dost aradıgında,
Etrafına baktıgında,
Kimselerin olmadıgını farkedeceksin belki

Ama
Üzülme Yıkılma Ağlama
Sana yardım edecek bir dostun var
Seni senden daha iyi bilen,
Senin çektiklerini gören,
Sana senden daha yakın olan

Kim dediğini duyar gibiym
İşte bu seni yaradan Rabbin
O'nu sev
O'na sarıl
Bil, öğren, yaşa O'nun sevgisini

Sen Rabbine bir adım yaklaştığında,
Rabbin sana on adım yaklaşır
O seni asla yarı yolda bırakmaz,
O senin daima kalbinde olarak,
Senin ona ibadet etmeni,
Dua etmeni, istemeni bekler

Çünkü O,
Kendisine yapılan ibadeti,
Kendisine yönelen dua`yı,
Hiçbir eli ve gözyaşını geri çevirmez
Bekler ki kulum bana dua etsin,
İstesin benden

Haydi o zaman,
Aç ellerini ve Rabbin ALLAHA`dua et ki,
O da sana yardım etsin

alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-03-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

selamun aleykum

cok degrli paylasimin için tesekkurler Kardesim;

konuya katki olsun diye bir kissa alintiliyorum insaALLAH anlayanlaran idrak edenlerden oluruz!

Zünnu-i Mısri'nin şöyle dediği rivayet edilmiştir :

Bir gün elbiselerimi yıkamak için Nil nehrinin kenarına gitmiştim Nehrin kenarında dururken, bir de baktım ki, görülmemiş şekilde büyük bir akrep bana doğru geliyor Çok korkmuştum Beni onun şerrinden koruması için Cenab-ı Hak'ka sığındım Akrep nehre geldiğinde, sudan büyük bir kurbağa çıkıp akrebe doğru geldi Akrep kurbağanın sırtına binip suyun üzerinde yüzüp gittiler Bu bana çok şaşırtıcı gelmişti Ben de onların nehrin kenarında takip ettim Nehrin karşı yakasına geçtiklerinde, akrep kurbağayı bırakıp dalları büyük, gölgesi çok olan bir ağacın yanına gitti

Bir de baktım ki, ağacın altında Allah'a asi bir genç mışıl mışıl uyuyor Kendi kendime: "La ha'vle vela kuvvete illa billah Bu akrep nehrin ötesinden buraya kadar, bu genci sokmak için geldi" dedim ve içimden, akrep gence yaklaştığı zaman hemen akrebi öldürmeğe karar verdim Akrebe yakın bir yerde durdum Bir de baktım ki karşıdan büyük bir yılan, genci öldürmek için, gence doğru geliyor Bu sırada akrep yılanın üzerine hücum etti ve başını sokmaya başladı Akrep yılanın ölmesine kadar başını sokmaya devam etti Yılan öldükten sonra akrep nehre döndüKurbağa da onu orada bekliyordu Akrep tekrar kurbağaya binip nehrin öte yanına geçti Ben de arkalarında bakakaldım

Sonra gencin yanına geldim, o hala uyuyordu, akabinde baş ucunda kendi kendime şöyle dedim :

- Ey uyuyan genç; Allah seni, sen fark etmesen de karanlığın içindeki her türlü kötülükten korur Sen uyusan bile Allah uyumaz O kullarına çok merhametlidir dedim

Genç benim bu sözlerim üzerine uyandı ve başından geçen olayları kendisine anlattım Genç hemen tevbe etti Bütün yapmış olduğu kötü davranışlarından vazgeçip, iyilerden oldu ve ölünceye kadar hayatı böyle devam etti Allah ona rahmet etsin

Kaynak : Ahmed Şihabuddin El-Kalyubi'nin,"Dini Hikayeler" adlı kitabı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com