Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Pasta, Kek, Börek & Kurabiye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
mayalı, pasta, tarifi

Mayalı Pasta Tarifi.

Eski 07-27-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mayalı Pasta Tarifi.

mayalı pasta tarifi

Malzemeler
1 su bardağı ılık su
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı süt
2 yumurta
1 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı şeker
1 paket yaş maya
aldığı kadar un
üzerine yumurta sarısı, susam
içerisine peynir rendesi ve maydanoz karışımı
Hazırlanışı
Yaş mayayı ılık su ile eritin diğer malzemeleri de ekleyip kulak memesi yumuşaklığında hamur yoğurunhamurun üzerini temiz bir bezle örtün ve 1 saat dinlendirinDinlenen hamuru avucunuzda açın iç harcını koyup yuvarlayıp tepsiye aralıklı dizin üzerine yumurta sarısı sürüp susamını ekin ve 1 saatte tepside mayalanması için dinlendirin200 dereceli fırında pişirin

ben bu pastayı dün denedim yaptım çok güzel oldu sizlerede tavsiye ederim yalnız küçük bir ipucu hamuru tamamladıktan sora 1 saat buzlukta bekletin daha güzel kabarıyor ve maya kokusu gelmiyor,afiyet olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Mayalı Pasta Tarifi.

Eski 07-27-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Mayalı Pasta Tarifi.

Bacım Ellerinize saglık Ciddimi diyorsunuzBen bunca yıl yanlış bir yöntemmi uygulamışım Annemden öğrendigim, mayalı hamuru sarar sarmalar sıcak ortamda bekletirdiHemen deniycem buzdolabına koymayı

Bende bir ipucu vereyim yogurma işini çok uzun tutarsak, hatta bittginde 1 2 kaşık yagla tekrar yogurusak şekillendirip mayalanmasını beklersek çok daha yumuşak ve kabarık oluyorPastanelerdeki uygulamada böyleymişAfiyet olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com