Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dilber, dudagı

Dilber Dudagı

Eski 09-05-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Dilber Dudagı

Malzemeler

- 2 adet yumurta
- 3 corba kasıgı yogurt
- 250 gr margarin (sadece 1 yemek kasıgı tereyag kulandım)
- 1 su bardagı zeytinyagı
- 1 corba kasıgı karbonat
- 250 gr ceviz
- 1 kilo kadar un (ben yarım olcude 500 gr dan daha az kullandım)

Serbeti;
- 25 su bardagı sekeri, uzerini 1 parmak gececek kadar suyla kaynatın Kaynadıktan sonra 5 dk bekleyin 1/2 limon suyunu sıkın Sogumaya bırakın

Yapılısı;

- Margarini eritin ve kızdırın Unun ortasını havuz gibi acın
- Tum malzemeleri unun ortasına ekleyip kulak memesi kıvamında yogurun
- Hamuru uce bolun Her parcayı merdane ıle acın Ustune ceviz serpin Rulo yapıp yuvarlayın Merdane ile yeniden acın
- Cay bardagı ile daireler cıkarın İki ucunu bırlestirin Yaglanmamıs tepsiye dizerek fırına verin
- Fırından cıkarınca sogumus serbeti gezdirin
Afiyet Olsun

Notlarım; Ceviz serpitikden sonra acması zor oldugu icin cevizleri cok iri taneli bırakmayın Tarifde fırın derecesi verilmemisti ama ben 200C de pisirdim30 dk kadar bir surede pistiler Bence, margarin kullanmamam tadında hic bir eksilme yaratmadı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com