Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Pasta, Kek, Börek & Kurabiye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
findikli, pasta, yas

Findikli Yas Pasta

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Findikli Yas Pasta

7 yumurta
300 g seker
150 g cikolata
300 g cekilmis findik
60 g un
1 paket kabartma tozu
800 ml krem santi

bir gün önceden:

cikolatayi rendeleyin veya bicakla ince parcalara ayirin

pasta kalibini (yuvarlak 26 yada 28 cm lik olan kalibi) margarin ile yaglayip unlayin yapismasin diye

Yumurtalari seker ile cirpin cikolatayi findiklari unu ve kabartma tozunu da katip karistirin

önceden isitilmis firinda 175 derece de 60 dk kadar pisirin üzeri cok kizarmaya baslarsa son 15 dk kala kekin üzerini folyo ile kapatabilirsiniz

ertesi gün aynen bu sekilde kekin icini kaziyin

icinden aldiginiz parcalari ufalayin ve 400 ml krem santinin icine karistirin ve pasta nin icine koyun yada doldurun

diger 400 ml krem santi yi de disina ve üzerine sürün sonra dilediginiz gibi süsleyin (ben krema sertlestirici kullaniyorum iyice tutsun diye türkiyenin krem santisini bilmiyorum isterseniz sizde sertlestirici koyabilirsiniz)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com