Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aya, bedeldi, efendim, gitmeseydin, ramazan

Bir Ramazan 12 Aya Bedeldi Efendim! Sen Gitmeseydin

Eski 08-27-2009   #1
GöKKuŞaĞı

Bir Ramazan 12 Aya Bedeldi Efendim! Sen Gitmeseydin

Ey iman edenler! Sizden önceki (ümmet)lere yazıldığı gibi, sizin üzerinize de oruç tutmak yazıldı (farz kılındı) Olur ki bu sayede takvâya erersiniz (Bakara – 183)

Şaki: takva ne demekti muttaki?

Muttaki: korkma, sakınma hali…

Şaki: ateşten korkmuyorum!

Muttaki: Ateşten korkma değil, Allah korkusuyla günahtan sakınma hali diyorum!

Ramazan Müslümanlarının ağzında sakız olmuştu bu diyalog Ne de olsa “sakız orucu bozmaz” diyordu bir pedagog İçi geçmiş insanlığın tek dayanağıydı sağlıklı bir psikolog Çünkü psikolojisi bozulmuştu imanımızın… Ve bir kısmı hep eksik kalmıştı inancımızın…

Ramazanın “11 ayın sultanı” unvanını, Feshane’de konser sırası beklemek olarak algılayan bir gençlik… Efendim, biz bu gençliği mahvettik Annemizin elinden tutarak, sana salât ve selâm yollayarak gittiğimiz mukabelelerden daha heyecanlı geçiyordu sokak ziyaretleri TV kanallarının hazırladığı “ramazan programları”nın ekrana yansıyan kısmı cezp ederdi bizleri

14 asırda dejenere edildi değerlerimiz Yeryüzü ve biz insanlar işte bu kadar becerikliyiz! Yine de ahir zaman ümmeti olarak sana selâm eder, ramazanı 11 ayın sultanı bilerek başımıza taç ederiz

Ve sen Hoş geldin ey şehr-i ramazan

Hoş bir şeyler bulabilir misin biz insanlardan?

Nimet Sarı

GaLiBa Bu GeCe YaĞMuRDa GöKKuŞaĞı MiSali
GüLeRKeN aĞLaMaNıN ZaMaNı
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com