Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Psikoloji / Sosyoloji / Felsefe

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çocuğumuz, çok, evde, halde, içine, kapanık, okulda, olduğu, rahat

Çocuğumuz Evde Çok Rahat Olduğu Halde Okulda Çok İçine Kapanık

Eski 09-06-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çocuğumuz Evde Çok Rahat Olduğu Halde Okulda Çok İçine Kapanık

Bu durum, özellikle tek çocuk olup, sürekli kısıtlı bir çevrede sosyal ilişkiler kurabilmiş çocuklarda gözlenmektedir Çevredeki kişilerin tüm ilgisi bu çocukların üzerindedir; çocuğun kendini tam olarak ifade etmesine gerek kalmadan, isteği hemen anlaşılır ve yerine getirilir Çocuğun evde çok fazla söz hakkı vardır Bu yaşam biçiminin içinde yetişen çocuk, çevredeki herkesin kendisi için varolduğunu düşünür Oysa yuva ortamında, kendi yaşıtı olan bir çok çocuk vardır Üstelik öğretmeni sadece kendisiyle değil, diğer çocuklarla da ilgilenmektedir Çocuk, yaşıtlarının arasından nasıl sıyrılıp ön plana çıkacağını bilemez Bu nedenle sessizce bir kenarda oturur ve olanı biteni anlamaya çalışır; diğer bir deyişle yeni bir sosyal şifreyi çözmeye uğraşır Bu özellikteki çocukların ilk yapmaya çalıştıkları şey, öğretmenle bağlantı kurmaya çalışmaktır Ancak kendilerini öğretmen, yani oradaki yetkili kişi tarafından anlaşılmış ve kabul edilmiş hissederlerse, arkadaşlara doğru yavaş yavaş adım atabilmeye başlarlar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com