Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bakım, elemanlarında, standart, uygulama

Bakım Elemanlarında Standart Uygulama

Eski 10-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bakım Elemanlarında Standart Uygulama

BAKIM ELEMANLARINDA STANDART UYGULAMA

Sosyal hizmet kuruluşlarında bakım ve temizlik hizmetleri ayrıştırılmıştır

Özürlülere yönelik Bakım ve Rehabilitasyon Merkezlerinde ortalama 6 çocuğa bir bakım elemanı hizmet vermektedir

Çocuklara yönelik kuruluşlarımızda ise, ortalama 8 çocuğa bir bakım elemanı hizmet sunmaktadır

Hizmet sunduğumuz kişilerin ihtiyacına göre (kişinin birebir hizmet ihtiyacı duyması gibi geçici durumlarda), bakım elemanı başına düşen kişi sayısı daha da azalabilmektedir

Yapılan düzenlemelerle, bakım hizmetinde uluslar arası standart yakalanmıştır

24 saat esasına dayalı olarak görev yapan bakım elemanlarının bu alanda eğitim almış olmaları tercih nedenidir Söz konusu eğitimler sonrasında bakım elemanlarına, bu alanda eğitime katılmış olduklarına ilişkin belge (sertifika) verilmekte ve bu belge MEB tarafından onaylanmaktadır

Bu alanda kaliteye ulaşmak için eğitim sonunda sertifika almış olanların, ilgili kuruluşlarımızda çalışmaları durumunda asgari ücretin % 30 kadar fazla maaş alabilme imkânı tanınmıştır

Bakım elemanlarının sosyal hizmet kuruluşlarında hizmet vermeye başlamalarıyla birlikte, kuruluşlarda sürekli olarak, iş başında eğitimler verilmektedir Bu eğitimler yılın belirli dönemlerinde hizmet içi eğitim programı şeklinde de devam etmektedir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com