Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çözümler, doğal, evlilik, hangileridir, sorunlarına

Evlilik Sorunlarına Doğal Çözümler Hangileridir?

Eski 10-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Şu cümleler size örnek olabilir: Çok üzgünüm, çoraplarımı yere attım Ne yaptığımın farkında değilim, bu gün çok yoğundu ve ben çok yorgunum, Sanırım bu yüzden dikkat etmedim Dağınıklığı hemen halledeceğim” Bir anlaşmazlıktan sonra bunu, evliliğinizi yeniden eski haline geitrmek için yaşadıklarınızdan olumlu bir şeyler öğrenmek, hem kendinizi, hem de eşinizi daha iyi anlamak ve ilerde ortaya çıkabilecek sorunları engelleyebilmek için bir fırsat olarak değerlendirin Üzerinizde başkalının hakkını taşımaktan ne kadar kaçınıyorsanız, eşinize karşı da özür hakkını taşımayın Sorunların üstün örtmek yerine mantıklı çözümleri deneyin

İyi iletişimin belirgin işareti, sorunları nasıl çözeceğini bilmektir İnsanlarla ilişkileri uyumlu olan insanlar sorun çözme kabiliyetlerini de geliştirelidir Ailedeki fertlerin de aralarındaki anlaşmazlıklar karşısında artık çaresiz ve ne yapacağını bilmez bir tutum sergilemekten vazgeçmeleri gerekir Çünkü bu durum sorunun büyümesinde etkilidir Ortada bir anlaşmazlık, sorun yada çatışma varsa, yapılacak iş önce dinlemeyi öğrenmektir Çocuk eğitiminde de sık sık kullanılan bir yöntem vardır Mola Eşinizle anlaşmazlığa düştüğünüzde de bunu kullanabilirsiniz Bir müddet ortamdan uzaklaşın, sakinleşince kaldığınız yerden daha olumlu bir tavır ile başlayabiliirsiniz Sorun sizden kaynaklanıyorsa, geri adım atıp özür dilemekten çekinmeyin Yaşaşanan olaydaki sorumluluğunuzu kabul edin Hataları kabul etmek her ne kadar zor olsa da, bu tür bir ifadeyi dile getirmenin büyük bir gücü vardır ve yaşanan olumsuzluklar azaltır Olaydaki tavrınızın sebeplerini açıklayın Şu cümleleri kullanabilirsiniz “Bahane değil biliyorum, ama gerçekten çok yorgundum” gibi Verdiğiniz zararı telafi edin Mesela eşinizle evin dağınıklığı konusunda tartışıyorsunuz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com