Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Makaleler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
diyemediklerim|makalelerdenemeler

Diyemediklerim...|Makaleler-Denemeler

Eski 10-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Diyemediklerim...|Makaleler-Denemeler

Diyemediklerim var
Güz beni bekler Şeyhim,
Efendim,
Bozkır rüzgarlarının önüne katılmış bir yaprağım

Sürüklenip gelmişim kapına Yüreğimde bir sonbahar telaşı Bir göçmen kuşlarına bakıyorum bir kendime Gökyüzünde kuşlar kafilesi döne döne uçuyor Renkli, ahenkli Her kanat çırpışında yaralı bir kuşun bin tılsım gizli Soğuk ve bezgin rüzgara inat göçüyorlar ılık iklimlere

Bense utanılası bir kördüğümü çözmeye çalışıyorum yıllardır Hayatın gizi üzerine bildiklerimi, bilmediklerime ayarlıyorum Çözmüyorum bu kördüğümü Çözemiyorum Düğüm üstüne düğüm atıyorum aslında

Yolumu şaşırmışım şeyhim

Irmakların coşkusu, göğün mavisi, güneşin altın saçları, rüzgarın hüzünlü uğultusu, denizin sonsuzluğu yakalıyor ruhumu binbir yerinden Dünya dönüyor mütereddit

Dökülüyorum yollarına Sana gelen yollara düşüyorum

Bir söz düşür yüreğime göklerden gelen

Yaralı yüreğime bergüzar olsun

Diyemediklerim var

Söz beni bekler Şeyhim

Diyemediklerim yakar gönlümü Gönül can evi, gönül beytullah Bir celsede düşür yüreğime közü Hakk Hakk diye yak közü Kar yüzü görmemiş bir ateş yansın yüreğimde Biraz kül biraz duman olayım Ellerim yaralı bir kelebek, kanat çırpsın göklere Dualar yorgun düşsün dudaklarımda

Bir kör kuyuda Yusuf olayım Şeyhim Çöllere düşeyim sonra Çöl yürek yangını Yürek kavrulan çöl Mısır’a hiç varmasa yolum Yayan yapıldak çöllerde savrulayım Bir çöl ikindisinde diktiğim gül, bir çöl seherinde açsa yine Çöl Hüseyin demek Hüseyin çöl gibi yakar gönlümü Çöl bir ermiş Her dem şükreden, tazelenen Gündüz yakan, gece üşüten Bir tarafı vaha, bir tarafı serap

Çöl ceylanlarının âhı vursun yüreğime Bir avcı ol, gönder oklarını kalbimin dehlizlerine

Köz beni bekler Şeyhim

Diyemediklerimi sen söyle yüreğimin tenhasına

Vefasız yüreğime intizar olsun

Göremediklerim var

Göz beni bekler Şeyhim

Sevdam hangi ırmağa düşmüş Hangi umman bekler beni Hangi dağlar saklar beni? Hangi dualara düşer dileğim?

Ayaklandır damarlarımdaki donuk kanı Güzel dualar adına, bir ırmağın akışına kat beni Yatsı ezanı okunurken bir vav gibi eğileyim, büküleyim sevgilinin dergahında Bir elif gibi mağrur, bir mim gibi mesrur, dizileyim sevgilinin yollarına Helal bakışlara çeleyim gönlümü En sevgilinin kapısında durayım kırk yıl Yunus misali Bu zindan, bu yeryüzü kara bahtım ola

Kervan göçmeden Şeyhim, kalmadan dağlar başında ebedi bahçelere gitmek diler bu gönül

Ebedi bahçelere gitmek diler bir şafak vaktinde ruhum

Kendimden geçmişim, kendimden uzaklara düşmüşüm, senden himmet diler bu yürek

Öz beni bekler Şeyhim

Göremediklerimi sen göster bana

Gözlerim birbirinden bî-haber olsun

Bilemediklerim var

Giz beni bekler şeyhim

Bir musikarın nağmesinde gizli tılsımlı sözler Bir peygulegüzinim dağlar başında Karanlık nura akar Yalnızlık çıkmazında bir akşam üstü o nura aksa yüreğim Bildiğim bütün şeyleri unutsam Ebedi bir huzura, ebedi bir hayata ayarlasam düşlerimi Giden kuşlarım dönse uzaklardan Sonra

Sabah sisi gibi düşsem yollara Aşk kervanı karşılasa beni ansızın Sevgiliye giden kafileye katılsam Kalmasam dağlar başında Gönül şehri baştan ayağa can kesilse Yakup’un sabrı bilese sabırsızlığımı

Bir giz düşür yüreğime Şeyhim,

Kurtulayım ruhumun hamallığından Bilemediklerimi sen söyle bana

Bildiklerime efsunkâr olsun

Silemediklerim var

İz beni bekler Şeyhim

Sadakat içlenip sözlendiğinde, dönüp dönüp bakıyorum mahrem- esrarıma Ne zamanlar akmış hayatın yanağından Bir gözyaşı, bir hüzün, bir güz yağmuru gibi yitip gitmiş nice zamanlar Geriden geriye avucumda, heybemde kalanlar beni taşımaz yarınlara diyorum Hiçlik denizindeyim şimdi Bilemediklerim, göremediklerim, diyemediklerim, silemediklerim ve soramadıklarım yüzünden olsa gerektir çektiğim bunca çile

Yollarıma çizdiğim izleri silmek gerektir

Bir giz düşür yüreğime şeyhim Beni ona götüren bir iz düşür yollarıma

Gideyim

Silemediklerimi bırakarak Bilemediklerimi bildiklerimden çıkarak

Gideyim artık şeyhim

Bir giz düşür yüreğime

Bu yürek tâ ebede hizmetkâr olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com