Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
abdul, alhazred, hayali, simyacılar

Hayâlî Simyacılar Abdul Alhazred

Eski 10-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hayâlî Simyacılar

Abdul Alhazred

Abdul Alhazred, H P Lovecraft tarafından yaratılan hayali bir karakter Büyü kitabı Necronomicon un yazarıdır Lovecraft bu adı yaratırken hatalı davranmıştır zira Arapçada böyle bir ad bulunmaz Ayrıca Lovecraft bu adı çocukluğunda bir oyun rumuzu olarak kullanmıştır

Yine Lovecraft ın yazdığı Necronomicon un Tarihi adlı kitapta Abdul Alhazred den sekizinci yüzyılda Yemen in Sana şehrinde yaşayan bir çılgın arap olarak bahsedilir Babil harabeleri ve Memfis in yeraltı gizemlerini araştırdığı anlatılır 738 deki ortadan kayboluşu önceleri görünmez bir canavar tarafıdan yenilişine bağlanmış ama daha sonra bu son August Derleth tarafından değiştirilmiştir Buna göre Abdul Alhazred, gizli bilgileri açığa çıkardığı için önce işkencelere maruz kalmış, kör bırakılmış, dili kesilmiş ve en sonunda idam edilmiştir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com