Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çalışabilir, nerelerde, piskologlar, sosyal

Sosyal Piskologlar Nerelerde Çalışabilir

Eski 10-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sosyal Piskologlar Nerelerde Çalışabilir

Sosyal piskologlar nerelerde çalışabilir

Sosyaloloji mezunları

Lisans eğitimini tamamlamış bir öğrenci Türkiye’de yüksek lisansa veya yurt dışında yüksek lisans veya doğrudan doktoraya başvurabilir Bu tamamen öğrencinin durumu ve amacıyla ilgilidir Türkiye’de yüksek lisans yaptıktan sonra yurt dışına doktoraya giden öğrenciler de vardır Herhangi bir lisansüstü programına kabul edilmenin kimse için garantisi wwwfrmsinsinet yoktur Önemli olan uzun vadeli amaçlarınıza uygun olarak duruma göre esnek davranabilmektir Unutmayın, gelişim psikolojisi yaşamda aynı noktaya ulaşan birden çok çizgi olduğunu göstermektedir

Aşağıda bir öğrenci, bu konuyla ilgili yaşadıklarını anlatıyor:

Ben lisans eğitimimin son senesinde yurtdışında üç doktora programına başvurdum Başvurumda bir çok eksik vardı Bunun sonuncunda da bu programlara kabul edilmedim Bunun üzerine planlarımı değiştirdim ve Türkiye’de kendi mezun olduğum bir üniversite ve başka bir üniversitenin yüksek lisans programlarına başvurdum İkincisinde yüksek lisansa başladım Bu durumun bana sandığımdan çok daha fazla getirisi oldu İlk olarak kurum değiştirdiğim için yeni insanlarla tanıştım Bu insanlar bana daha önce tanıdığım insanlara ek olarak farklı şekillerde yardım ettiler Lisans eğitimimde bana verilen temelin üzerine başka bir üniversiteye geçmenin getirdiği farklı bakış açısını ekledim Gittiğim şehirde yüksek lisansımın yanında psikolojiyle ilgili bir işte çalışma fırsatım oldu Girdiğim yüksek lisans programında ilk kez kendimi akademik açıdan gerçek anlamda özgür hissettim Lisans döneminde farklı dersler alarak, şu anki ilgi alanımdan uzak olan değişik alanlarda araştırma yaparak geçirdiğim keşif döneminden sonra gerçekten ilgimi çeken konular üzerine derinlemesine çalışma fırsatım oldu İlk kez tamamen kendi ilgime göre planladığım bir araştırma projesinde çalıştım İlk kez yurtdışında bir kongrede çalışmamı sunma imkanım oldu Bütün bunlar benim akademik açıdan olgunlaşmamı sağladı Tez seneme geldiğimde kafamda yanıt vermek istediğim araştırma soruları, kullanmak istediğim yöntemler daha açık olarak belirlenmişti İlgi alanlarımı wwwfrmsinsinet çok daha rahat tanımlayabiliyordum Akademik açıdan gelişmem dışında geçen zaman içerisinde önceki başvurumda nelerin eksik olduğunu da tespit etme ve bunları telafi etme fırsatım oldu Edindiğim tecrübeyle şimdi kendimi çok daha güçlü bir başvuru yapabilecek bir konumda görüyorum [Not: Bu öğrenci başvurduğu en iyi okuldan kabul ve burs aldı] (Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com