Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alındı, hafta, içine, kursları, takviye

Takviye Kursları Hafta İçine Alındı

Eski 10-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bakanlık, 30 Temmuz 2009 tarihinde okullara gönderdiği yazıda okullarda etüt uygulamasının yürürlükten kaldırıldığını bildirmişti Özellikle büyük şehirlerde çalışan velilerin çocuklarını okuldan geç almak ve derslerini takviye ettirmek için etüt sistemi uygulanıyor, bunun için veliler okula belli bir ücret ödüyordu Çalışan anne-babalar yeni uygulamadan dolayı sıkıntı yaşadı

Bakanlığa şikâyet başvurusunda bulunan veliler, saat 1500'te okulu biten çocuklarının akşama kadar ne yapacağını sordu Yoğun şikâyet üzerine bakanlık, okulların 'etüt' yerine hafta içinde 'yetiştirme kursu açabileceğini' bildirdi 13 Ekim 2009 tarihli yazıda, "Okullarımızda etüt adı altında yapılan faaliyetler yetiştirme kursları çerçevesinde hafta içi yapılabilecektir" denilirken, velilerin bu tür taleplerinin karşılanması ve mağduriyetleri önleyici tedbir alınması istendi Bazı okulların ise bakanlığın bu yazısını beklemeden yetiştirme kurslarını hafta içine alarak uygulamaya başladığı öğrenildi Öte yandan bakanlık, kanunu ve diğer mevzuatı farklı olduğu için isteyen özel ilköğretim okullarında haftada 10 ders saatini geçmemek şartıyla 'etüt' uygulamasının aynen devam edeceğini bildirdi Bakanlık ayrıca 'Yetiştirme Kursları Yönergesi'ni de değiştirirken, 'bir güne aynı dersten 2 saatten fazla ders konulamayacağı' hükmünü getirdi Yeni yönergede öğrencilerden alınacak kurs ücretleri de azaltılırken, kurs gelirlerinin yüzde 2'sinin aktarıldığı 'kurslar fonu' kaldırıldı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com