Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgi, genel, hakkında, trekking

Trekking Hakkında Genel Bilgi

Eski 10-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Trekking Hakkında Genel Bilgi

Trekking hakkında genel bilgi

Doğayla kucaklaşarak spor yapmak mı istiyorsunuz ?

trekking doğa sporlarının en hafif kollarından biridir uzun ve yorucu yürüyüş anlamına gelir hiking ise günübirlik doğa gezisi anlamına gelir dilimize ingilizce'den geçen "trekking" sözcüğü ingilizce'de "doğal engellerle dolu bir arazi parçasını gelişi hoş bir ulaşım aracı kullanmaksızın yürüyerek aşmak" anlamına geliyor asıl anlamı ise" güney afrika'da kağnı ya da yaya olarak göç" demek

her yaştan insan trekking ve hiking yapabilir ülkemizde trekking ve hikinge ideal pekçok bölge bulunuyor seyahat acenteleri akdeniz, ege ve marmara bölgesi başta olmak üzere pekçok ufak yöre, dağ köyü, yaylalara turlar düzenliyor

trekking nedir ?

trekking ve hikingde yürüyüş müddeti parkurun güçlük derecesine göre değişiklik gösterir orta dereceli bir parkur yaklaşık olarak 5-6 saat sürer kalabalık ve gürültülü şehir hayatından bir an olsun uzaklaşmak, doğayla başbaşa bir gün geçirmek ve doğadaki güzellikleri grup arkadaşlarıyla paylaşmak isteyenlerin uğraştıkları bir spor aktivitesidir amaç şehirde özlenen doğal hayata bir gün olsun ayak uydurabilmektir tabii bunu yaparken belli bir miktarda yorgunluğu göze almalısınız

bu etkinlik için yürüyüşünüzü kolaylaştırması ve tatsız sürprizlerle karşılaşmanıza engel olması için bir yürüyüş ayakkabısı ve orta boy bir sırt çantası dışında teknik bir malzemeye ihtiyacınız yoktur bundan başka grup rehberlerinin parkurun güçlük derecesine göre verecekleri ufak ipuçları dışında teknik bir bilgiye sahip olmanıza da gerek yoktur fakat son zamanlarda bu tür organizasyonlar yapan acenteler macerayı sevenleri de göz önünde bulundurarak teknik malzeme ve bilgi gerektiren zorlu parkurları da programlarına dahil ettiler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com