Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
air, bon, okulu, uçuş

Bon Air Uçuş Okulu

Eski 10-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bon Air Uçuş Okulu

Bon Air Uçuş Okulu

Bon Air Uçuş Okulu 1992 yılında sektörün ilkleri olarak kurulmuş ve kendini havacılığa adamış kişilerin özel gayretleri ile zorluklara göğüs germiş, bu günlere kadar çok tecrübeli idareci ve öğretmenleriyle pilotaj eğitimine devam ederek sektördeki önemini devam ettirmektedir

Bon Air uçuş okulunun hedefi ; havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli pilot yetiştirmektedir Bu hedeflenen amaçla kapasitesini öğrnci miktarı olarak arttırmamış, eğitim kalitesinden taviz vermeden faaliyetlerine devam etmiştir

Bon Air Uçuş Okulu; 2920 sayılı " Sivil Havacılık Kanunu", 1739 sayılı " Milli Eğitim Temel Kanunu" ve 625 sayılı "Özel Eğitim Kurumları Kanunu" usullerine göre kurulmuştur Bu kanunların gereğini yerine getirerek pilotaj eğitimini sürdürmektedir

Bon Air Uçuş Okulu eğitimlerini tüm dünya uçuş okullarının bütük çoğunlukla tercih ettiği, çağın gereklerine cevap veren avionic donanıma sahip CESSNA-172 tipi uçaklarla sürdürmektedir

Kuruluşundan itibaren 174 öğrenci eğitmiş olup, bunların yarısı PPL (Özel Pilot Lisansı) ve diğer yarısıda CPL (Ticari Pilot Lisansı) almışlardır

CPL lisanslı pilotların tamamı sektör içinde % 75 ' i THY olmak üzere başarı ile istihdam edilmişlerdir Bu olgu okulun gururudur

alıntıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com