Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
barışa, dayanışmanın, katkısının, sonuçları, toplumsal

Toplumsal Dayanışmanın Toplumsal Barışa Katkısının Sonuçları

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Toplumsal Dayanışmanın Toplumsal Barışa Katkısının Sonuçları

Toplumsal dayanışmanın toplumsal barışa katkısının sonuçları

Toplumsal dayanışma toplumun kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerlerde birleşmesi ve birlikte hareket etmesidir Yaşamımızda toplumsal dayanışmanın çok önemli bir yeri olduğunu artık anlamamız gerekmektedir Çünkü iyi yaşamamıza yardımcı olacak hareketlerden birisi dayanışmadır

İyi bir başarı için çevre faktörlerimizi de iyileştirmek zorundayız Çünkü insan sosyal bir varlıktır Çevresindeki tüm olaylardan direk veya dolaylı etkilenir Bu etkileşme insana zarar verdiği gibi zirveye çıkmasına da yardımcı olur Dayanışmalar sayesinde toplumlar ve ülkeler kalkınır

Kendi başarısızlığımız eğer bir toplum içinde olumsuz etki yapıyorsa oturup, düşünüp nerede neden hata yaptığımız irdelememiz gerekmektedir Kısacası, birbirimizin gözünü oyacağımıza, pozitif dayanışma içerisinde olsak, hem kendimiz hem çevremiz hem de ülkemiz bundan faydalanacaktır

Bireylerin beraber hareket etmeleri elbette ülkemiz için çok faydalı olur, buna en güzel örnek Kurtuluş Savaşıdır Birlik ve beraberlik içinde olan toplum kendi kendini yönetir, dışarıdan müdehalelere izin vermez Karşılaşılan sorunlar daha çabuk çözülür ve gelişmek için gerekli şartlar kolayca aşılır

Kısaca Ülkemizin dünya ülkeleri arasında önemli bir yere gelmesi için, toplum olarak bir dayanışma (fikir birliği) içinde olmalıyız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com