Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
felsefenin, nelerdir, özellikleri

Felsefenin Özellikleri Nelerdir

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Felsefenin Özellikleri Nelerdir

felsefenin özellikleri nelerdir

Felsefenin genel özellikleri

Felsefenin özellikleri

Felsefenin genel özellikleri

a) Felsefe sürekli soru sorma faaliyetidir Herhangi bir konu hakkında sürekli soru sorar Bir sorunun cevabını buldu mu onu bırakır

b) Felsefe nedir?li sorular sorma faaliyetidir İnsan nedir? Evren nedir? Varlık nedir? Bilgi nedir? Vb şekilde sorular sorar

c) Felsefe bilgi üstüne bilgi faaliyetidir Felsefe herhangi bir bilgi türünün verileri üzerinde veya o bilgi türünün yansıttığı, tanıttığı varlık türü üzerinde düşünmedir Bu düşünme bir bakıma onların değerlendirmesidir

d) Felsefi bir sistemin doğruluğu ya da yanlışlığı araştırma konusu yapılamaz Ancak kendi içinde tutarlı bir bütün oluşturup oluşturmadığına çelişkili hükümlere yer verip vermediğine bakılır

e) Felsefi bir sitem içinde bulunduğu çağın koşullarından etkiler ya da ondan etkilenir

f) Felsefe belli bir refah ortamında doğar

g) Felsefe yığılan bir bilgidir

h) Felsefe öznel bir bilgidir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com