Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dikkat, direksiyon, edilmesi, gerekenler, sınavında

Direksiyon Sınavında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

direksiyon sınavında yapılması gerekenler

direksiyon sınavında yapılacaklar

direksiyon sınavında neler yapılır

direksiyon sınavında nelere dikkat edilir

direksiyon sınavını geçmek için yardımcı bazı ipuçları:

Koltuk ve ayna ayarlarını yaptıktan sonra emniyet kemerinizi takın

Vites kolunu boşa aldıktan sonra kontak anahtarını çevirerek aracınızı çalıştırın

Debriyaj pedalına basarak vitesi Bir’e alın Aracın kalkış yönüne doğru sinyalinizi verin

Hareket etmeden önce el frenini mutlaka indirin veya inik olduğunu kontrol edin

Hareket edecek olan aracının debriyajını yavaş yavaş gevşeterek ve aynı zamanda hafif gaz vererek kalkın

Gaz pedalına basın ve araınız devrini aldıktan sonra debriyaj pedalına basarak vites kolunu iki’ye alın Bu işlemi mümkün olduğunda seri yapmaya çalışın zira geç kalırsanız araç devirden düşecektir

U dönüşü yapacağınız zaman gazı kesin ve vites kolunu bire alarak dönüş yapacağınız yöne doğru sinyalinizi verin, orta dikiz aynandan aracının arkasına bakarak yol müsait ise dönüşünüzü yapın

U dönüşü bitiminde direksiyon hakimiyetini bozmadan yolun sağ şeridini takip edin

Aracı (sağa) yanaştırırken sağ sinyalinizi verin

Duruşlar (Park) için debriyaja basın ve geri görme aynasına bakarak müsaitse frene basarak durun

Aracı terketmeden önce vites kolunu boşa alın, emniyet kemerini çıkarın ve El frenini çekin

Araçtan inerken sol aynayla arkanızi mutlaka kontrol ederek çıkın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com