Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bunin, hayatı, ivan

İvan Bunin Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İvan Bunin Hayatı

Ivan Bunin

Rusya'ya, siyasetin yanı sıra sanat, özellikle on dokuzuncu yüzyılın başlarında iki şair göze çarpıyor aralarında iyi bir birçok şanlı kişilerin vermiş eski ve soylu bir evden gelen Anna Búnina ve Vasili Zhukovski'nin biri: Rus edebiyatının büyük isimleri, Athanase Bunin ve Türk Salma oğlu

Tüm atalarının toprağı ve halkı ile yakın bağları vardı: ülke baylar Annem ve babam bir istisna idi Bunlar antik Moskovalı Çarlık Güney Tartar akınlarına karşı kendilerini korumak için ülkenin dört bir yanından gelen koloniciler yerleşmiş olan bu bereketli bozkırlarında, Orta Rusya'da mülk sahibi O bölgedeki en zengin Rus bütün lehçelerin var geliştirdi ve hemen hemen tüm Turgenyev, Leo Tolstoy, bizim için büyük yazar oradan gelmiş neden budur

1870 yılında Voronej doğdu; benim çocukluk ve gençlik babamın gayrimenkuller üzerinde ülkede neredeyse tamamen harcandı Benim ergenlik döneminde benim küçük kız kardeşinin ölümünden bir şiddet dini kriz neden oldu, ama benim ruh üzerinde kalıcı izler bırakmıştır Boyama için bir tutku vardı, sanırım, benim yazılarında gösterir Ben oldukça erken, hem şiir ve düzyazı yazdı ve benim eserlerini de erken bir tarihte yayımlandı

Yayımlamak başladığından beri, benim kitaplar hem de nesir ve şiir, orijinal yazılarının yanı sıra çeviriler (İngilizce) olmuştur Türe göre benim çalışma böler, bir orijinal şiir, iki cilt, çeviriler ve nesir on hacimleri hacimleri bulacaktı

Benim çalışmaları yakında eleştirmenler tarafından kabul edildi Bunlar daha sonra özellikle Puşkin Ödülü, Rusya Bilimler Akademisi tarafından verilen en yüksek ödül alma, çeşitli vesilelerle onur duyduk 1909 yılında Akademi bana oniki fahri üyeler, Fransız Akademisi ölümsüzler karşılık gelen bir konumda biri seçildi Bunların sayısı arasında Leo Tolstoy

Bununla birlikte, hatırı sayılır bir süre için yaygın olarak bilinen bir neden değildi çeşitli nedenleri vardı Ben siyasetten uzak tutulmalı ve yazılarında onunla ilgili sorular değinmemiştir Ben herhangi bir edebi okula ait değildi, ben ne yozlaşmış, ne de sembolist, romantik ya da doğa bilimci Ayrıca, birkaç edebiyat çevrelerinde sıkça Ben esas olarak ülke içinde yaşıyordu; yurtdışında yanı sıra Rusya çok gitti; İtalya, Sicilya, Türkiye, Balkanlar, Yunanistan, Suriye, Filistin, Mısır, Cezayir, Tunus, ve tropik ziyaret etti Saadi ifadesiyle o göre denedim «dünyanın bakmak ve bunun üzerine benim ruhun izlerini bırakmak» Ben felsefe, din, ahlak, ve tarihin sorunları ile ilgilenen idi

1910 yılında roman Derevnya [Köy] yayınladı Bu makyaj olmadan Rus resim vermek için bir dizi eser ilk kez onun karakterini ve ruhunu, onun orijinal karmaşıklığı, bir kez, aydınlık ve karanlık, ama hemen hemen her zaman aslında trajik temelleri Bu son gün - düpedüz bilgisizlik veya siyasi avantaj, sürekli olarak insanlar idealize var Bu «acımasız» Rus eleştirmen ve Rus toplumunun ve kendine özgü sayısız koşullar nedeniyle, aydınlar arasında tutkulu tartışmalara neden çalışır Kısacası, bu çalışmaların bana kötü şöhretli, bu başarı daha yeni çalışmalar tarafından onaylanmıştır

Çünkü Mayıs, 1918 yılında Bolşevik rejimin Moskova sol Şubat, 1920 yılına kadar, sonunda yurt dışına göç ettiği zaman, ben, Rusya'nın güneyinde yaşamış O zamandan beri benim zaman, Paris ve denizcilik Alpler arasında bölünmesi, Fransa'da yaşamış

Ivan Alekseyevich Bunin Biyografik not

Derevnya yanı sıra, Bunin (1870-1953) Sukhodól (1911-1912) ve Mítina Lyubov (1924-1925) [Mitya Love], kısa hikaye Gospodín iz San Francisco (19I6) gibi romanları [San Francisco Centilmen yazdı ], otobiyografik roman, iki cilt Jizn Arsénieva (Bölüm II, Lika [1939] Bölüm I, Istoki dney [1930], Days The Well olarak tercüme) son O şiir ile karışık, 1950 yılında kısa hikayeler, ve birkaç ciltlik yazar, o otobiyografi Vospominániya [Anılar ve Portreler] yayınladı Bunin 1953 yılında Fransa'da öldü On iki cilt halinde (Berlin ,1934-36) ve diğer altı cilt olarak (Moskova, 1956) - yanı sıra onun öykülerini koleksiyonları (Moskova, 1961) onun şiirinin sonunda (Leningrad onun toplanan eserler iki sürümleri bulunmaktadır , 1961)

Nobel Anlatım, Edebiyat 1901-1967, Editör Horst Frenz, Elsevier Publishing Company, Amsterdam, 1969

Bu otobiyografi / biyografi ödülü anda yazılı ve kitap serisi Les Prix Nobel ilk kez yayımlandı Daha sonra düzenlenebilir ve Nobel Anlatım yayınlanamaz Bu belge alıntı için, yukarıda gösterildiği gibi her zaman kaynak belirtiniz

İvan Bunin, 8 Kasım 1953 tarihinde öldü

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : İvan Bunin Hayatı

Eski 01-04-2013   #2
Kayıtsız

Cevap : İvan Bunin Hayatı

tüm forumlarda aynı şey yazıyor acaba ne yazdığınızı kendiniz anladınız mı ki paylaşıyorsunuz?bunin dışında herşey saçma bir dil ile anlatılmış
Alıntı Yaparak Cevapla

İvan Bunin Alekseyeviç

Eski 01-07-2013   #3
Şengül Şirin

İvan Bunin Alekseyeviç

İVAN BUNİN ALEKSEYEVİÇ

İvan Bunin Alekseyeviç ( d22 Ekim 1870,Voronej,Rusya -ö8 Kasım 1953 Paris)Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan (1933) ilk SSCB'li yazar,şair ve romancıRus üslupçu yazarları içinde en başarılı olanlardandır

Bunin bir yandan gazetecilik yaparken bir yandan da şiir yazıyor ve çeviriyorduİlk şiir kitabı 1891'de yayımlandıLongfellow 'dan çevirdiği Hiawatha ile 1903'te Rus Akademisi'nin verdiği Ruşkin Ödülü'nü kazandıAkademi daha sonra onu onur üyeliğine seçti(1909)Bunin,Byron'dan Manfred ve Cain'i çevirdiŞiirleri Parnasçı bir hava taşıyordu ve Puşkin öncesi şiir geleneğine bağlıydıÇağdaş öncü akımlara hiç değer vermediBir kitabına adını veren " Gospodin iz San-Frantsisko" (1916;San Francisco'lu Beyefendi) gibi başyapıtlarla öykü dalında adını duyurduSon öykü kitabı Tyomnye alley ( Karanlık Caddeler ) 1943'te yayımlandıUzun yapıtları Derevnya (1910;Köy) Mitina Iyubov (1925;Mitya'nın Aşkı,1967)Otobiyografik bir roman olan Jizn Arsenyeva (1930; Arsenyev'in Yaşamı,) ve onun devamı Lika (1939) ile iki anı kitabı,Okayanneye dni (1926;Lanetli Günler) ve Vospominaniya'dır(1950;Anılar)Bunin ayrıca,her ikisi de tanıdığı olan Tolstoy ve Çehov üzerine kitaplar da yazmıştırOsvobojdeniye Tolstogo (Tolstoy'un Kurtuluşu)ç1937'de yayımlanmış O Chekhove ( Çehov Üzerine) yarım kalmış ve ölümünden sonra yayımlanmıştır (1955)

Kaynak;AnaBritannica cilt 7 sayfa 29 frmsinsinet için derlenmiştir

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com