Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
erlanger, hayatı, joseph

Joseph Erlanger Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Joseph Erlanger Hayatı

Joseph Erlanger

Kaliforniya Üniversitesi'nde kimya incelenmesi, o BS derecesi aldı o Üniversitesi ve daha sonra 1899 yılında MD derecesi aldı tıp, çalışma Johns Hopkins Üniversitesi'ne gitti Johns Hopkins Hastanesi'nde hastane eğitimi bir yıl sonra, o, orada Tıp Fakültesi Fizyoloji Bölümü'nde asistan olarak atandı Gittikçe Öğretim Görevlisi, Doçent ve Doçent olarak, 1906 yılına kadar orada kaldı Daha sonra bir öğrenci daha sonra onunla işbirliği HS Gasser Wisconsin Üniversitesi, yeni kurulan Tıp Fakültesi Fizyoloji Profesörü olarak atandı 1910 yılında, Washington Üniversitesi, St Louis yeniden organize Tıp Fakültesi Fizyoloji Profesörü olarak atandı 1946 yılında bu okulun başkanı olarak emekli oldu ve şimdi emekli profesör

Elektrofizyoloji alanlarında ve dolaşım sistemi fizyolojisi Erlanger'in baş araştırma yapılmıştır O sphygmomanometry ilkeleri okudu ve eğitimi olan bir kayıt tansiyon aleti, icat, insan, böbrek sekresyonunu ve ortostatik albüminüri nabız basıncı etkisi Daha sonra memeli kalp auriculo-ventriküler paket geri dönüşümlü olarak bloke edebileceği bir kelepçe tasarladı ve bu cihaz ile bu paketi fonksiyonları ile ilgili sorunları inceledi

1922 yılında Gasser ile işbirliği içinde, Erlanger katot ışınlı osilograf sinir aksiyon potansiyelleri çalışma için uyarlanmış ve bu Erlanger ve Gasser, 1944 yılında Nobel Tıp veya Fizyoloji Ödülü verildi çalışmalarına yol açtı Erlanger da travmatik şok ve ses üretim arterlerde mekanizması, kısaltılmış bağırsak köpeklerin metabolizması üzerinde çalıştı

Erlanger, Kaliforniya, Wisconsin, Pennsylvania, ve Michigan üniversitelerinde fahri doktora aldı

1906 yılında, 1959 yılında ölen Aimée Hirstel evlendi Margaret (d 1908), Ruth Josephine (d 1910), Herman (1912-1959) isimli üç çocukları vardı

Nobel anlatım, Fizyoloji veya Tıp 1942-1962, Elsevier Publishing Company, Amsterdam, 1964 itibaren

Bu otobiyografi / biyografi ödülü anda yazılı ve kitap serisi Les Prix Nobel ilk kez yayımlandı Daha sonra düzenlenebilir ve Nobel Anlatım yayınlanamaz Bu belge alıntı için, yukarıda gösterildiği gibi her zaman kaynak belirtiniz

Joseph Erlanger 5 Aralık 1965 tarihinde vefat etti

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com