Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
grubbs, hayatı, robert

Robert Grubbs Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Robert Grubbs Hayatı

Robert Grubbs

Babam, Howard, inşa ettiği bir ev, 1942 yılında kırsal Kentucky evde doğdu O inşaat kendini en çok ve o benim annesi Faye evlendiği zaman, babasının ona vermiş olduğu arazi üzerinde inşa Bazı yerlerde, benim doğum yeri Calvert City ve diğerleri Possum Trot listelenir Aslında bu ikisi arasındaki doğdu, bu nedenle herhangi birinin gerçekten doğrudur Annem ve babam ikisi de insanların çoğu evlerine yakın kaldı Batı Kentucky küçük çiftlik ailelerin Benim birçok teyzeler, amcalar, kuzenler, benim çocukluk döneminde çok destekleyici bir ortam oluşturdu Çiftlikte çalışan anneannem onu ​​yıl geçirdi rağmen, o çok iyi eğitimli ve birçok öğretmen ve eğitimciler olmak onun torunları sonuçlandı yüksek bir standart ayarlanır Hep okumak, bize hikayeler anlattı ve o zaman kırsal Kentucky alışılmadık bir entelektüel seviyesini korumuştur Annem, büyükannem ve büyükbabam, çilek çiftçinin altı kalan çocukların biriydi O çiftlikte küçük bir yardım ve genç iken o sık sık hasta olduğu için, o kolej, o iki yıl sonra onu öğretmenlik sertifikası aldı gönderildi O daha sonra o, tüm sınıflarda öğretim bir oda okul evi taşınmış gibi alt sınıflarda öğretim iki oda okul ve nihayet, o birinci sınıf öğretti bir ilköğretim okulu, 35 yılı aşkın bir süredir okula öğretti Bazı erken anıları bebek bakıcısı mevcut değil iken onunla okula gidiyor ve ona lisans derecesini tamamladı ise onunla birlikte gece ve haftasonu sınıfları olacak 28 yıl onu aldı, ama onun derecesini tamamladı O ve büyükannem eğitim değeri için büyük rol modelleri sağladı Babam üniversiteye olmasa da, o çok yetenekli bir mekanik ve pratik bir mühendis oldu Ben ona, araba motorları yeniden, sıhhi tesisat kurmak için evler inşa etmek ve amcalarımın çiftliklerde çalışmaya yardımcı büyüdü Avrupa'da İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusu iki yıl hizmet babam döndükten sonra bir dizel tamircisi olmak için gece dersleri aldı, nerede, ne Paducah taşındı Daha sonra, Tennessee Vadisi Otoritesi (TVA), çalışma, faaliyet ve geniş serisi, Kentucky ve Tennessee barajların yapımında kullanılan ağır ekipman bakımı, uzun yıllar geçirdi Babam, annem ve büyükanne ve çok pratik, mekanik eğitim öğretim modeli organik kimyasal araştırma için mükemmel bir eğitim olduğu ortaya çıktı Iki kız kardeş arasında orta bir çocuktu Ablam bir öğretmen oldu ve yoğun sanat ve resim yer almıştır Kız kardeşimin Batı Kentucky ilk kadın kalfalık elektrikçi oldu ve TVA için çalışan bir kaç yıl geçirdi

Çocukken şeyler bina her zaman ilgimi çekti Şeker satın almak yerine, hurda ahşap şeyler inşa etmek için kullanılan çivi satın Annem her zaman bir çocuk olarak çok sıska neden şekerler çivi yerine benim harcama olduğunu iddia etti Ben büyüdükçe, Kentucky çiftliklerin saman çekme ve tütün kesme birçok işler bana Üniversite yıllarından fon yardımcı olmaya ek olarak, bu işleri bana çok ilginç ve şaşırtıcı bir erkek ve kadınların bir dizi karşılamak için yardımcı oldu

Olağanüstü bir fen bilgisi öğretmeni, Bayan Baumgardner, bilim sevinçleri beni tanıştırdı Junior High School bilime ilgim başladı 50 "Atom Santrali" dediği çalıştıktan sonra öğretmen olmak için oraya yerleşmişti Paducah, Kentucky, birçok mükemmel bilim adamları vardı Bu TVA inşaat alanında kaynaklanan güç ve üretim tesisleri yararlanmak Batı Kentucky bulunduğu büyük bir uranyum rafineri tesisi oldu

Kırsal Kentucky çiftliklerde hayatına başlayan ve çiftliklerde çalışmaya kaç saat geçirmişti ailelerle büyümüş olduğu için, ben büyük bir Tarımsal Kimya olarak Florida Üniversitesi'nde üniversite başladı doğal olarak Bu alan bilim ve tarım çıkarlarını birleştirdi Bir üniversitede yaz işler, yaz boyunca dışkı yönlendirmek analiz bir hayvan besleme laboratuarında oldu Neyse ki, benim arkadaş bir yaz için organik bir laboratuvarda çalışan ve geceleri ona yardım etmek için beni davet etti Florida Üniversitesi'nde Merle Battiste, yeni bir öğretim üyesi için çalışıyordu Ben, organik kimyasallar, yeni moleküllerin yapımında büyük bir sevinç vardı yönlendirmek dışkı çok daha iyi ve kokuyordu bulundu Battiste kimyasal yolculuğuna başladı ve hayvansal madde analiz bir hayat beni kurtardı Onun grubuna katılarak kısa bir süre sonra, ES Organik Kimyada organik bir metin, Mekanizmalar ve Yapı okumak Kimyasal reaksiyonlar gerçekleşecek nasıl reaksiyon mekanizmaları Gould Organik bileşiklerin moleküler düzeyde nasıl tepki detayları hakkında bilgi almak için oldukça basit bir kimyasal dönüşümleri yapabilmek için hayran oldu Bu doğrudan kaplin basit gözlemler temel kimyasal reaksiyonlar, organik kimya güç Ayrıca, yapı, yeni bir molekülün evleri inşa etmek çok daha eğlenceli oldu Cyclopropenes tepkiler Battiste grup işimin en temel olarak görev yaptı ve yıllar sonra cyclopropenes benzer bir tepki, ilk nesil katalizörlerin sentezi için yolu açtı Battiste değil sadece organik araştırma tanıştırdı, ancak verimli bir araştırmacı olmak benim eğitimli sonra, o kendi grubundan ayrılmak zorunda kalacağını söyledi Benim derece bitirmek için onun laboratuvarına kalmak benim için onun için iyi olmuş olsa da, o bana daha geniş bir eğitim almak için ABD farklı bir kısmını farklı bir gruba geçmek için teşvik etti Bana Ron Breslow için çalıştım New York Columbia Üniversitesi gitmek için teşvik etti Battiste Breslow ilk doktora öğrencisi olmuştu Sadece gitmeden önce Columbia University of Texas, Florida da ders çalışan genç bir Avustralyalı kimyager, Rolli Pettit duydum O geçiş metallerinin koordinasyon kararsız moleküllerin istikrar hakkında konuştuk Ne yazık ki çok genç yaşta öldü Rolli, organik kimya, metal kullanımı doğru bana doğrudan yardımcı olan ilham verici bir bilim adamıydı Yüksek lisans çalışması için, başlangıçta Pettit çalışmaları ile ilgili bir projeyi seçti cyclobutadiene anti-aromatiklik Eğitimimi bitirdikten Breslow grubunda heyecan verici bir zaman oldu O zamandan beri yıldız akademik kariyerlerine devam öğrencileri ve doktora sonrası arkadaşlarının bir dizi grubunda çalıştı ve Breslow birlikte, inanılmaz uyarıcı bir ortam sağlanmıştır Metaller içeren projeler üzerinde çalışmak benim araştırma geçiş metal organometalik kimya doğru açmak için benim arzu doğruladı ve ben sadece Stanford taşınmıştı Jim Collman ile çalışmak için bir NIH burs aldı O zaman organometalik kimya emekleme aşamasında olduğunu ve mekanistik bir kimyager için verimli bir alan sağladı Ilgili temel dönüşüm hakkında az bilinen iken alanında ortaya çıkan önemli katalitik süreçler inanılmaz bir dizi var gibi görünmektedir Collman Katalitik süreçlerinde adımları anlamak için başlangıç ​​için bir temel oluşturdu reaksiyon tipleri tartışırken sistematik bir yöntem geliştirdi Bu süreçlerin en heyecan verici biri olefin metatez Bu tamamen yeni bir temel adımlar bu reaksiyonu anlamak için gerekli olduğu ortaya çıktı

1969 yılında, Collman, Michigan Devlet Üniversitesi ile dostluk bitmiş, (MSÜ), beni, benim, bağımsız akademik kariyerine başlamak için hangi bir pozisyon teklif sadece okul oldu Harold Hart, Mike Karabatsos, Gen LeGoff, Don Farnum, Bill Reusch ve Pete Wagner MSU benim erken akıl hocaları olarak görev yapmış ve öğretim üyesi bir başlangıç ​​için bir çok destekleyici bir ortam sağlamıştır Çok verimli MSU olefin metatez ve kataliz diğer alanlarında bir dizi çalışma başlatan dokuz yıl sonra, 1978 yılında Caltech'te bir pozisyon teklif edildi Çok sayıda seçkin lisansüstü öğrencileri MSU benim programa katkıda bulunmuştur Bir doktora sonrası araştırmacı, ancak, benim araştırma programının geliştirilmesinde önemli bir rol oynadı 2004 yılında vefat eden Dr Akira Miyashita, grubun yanı sıra örnek bir çalışma ahlakı, bir dizi yeni teknikler getirdi O California grubu yeniden kurmak için yardım 1978 yılında Caltech beni taşındı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com