Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bridgman, hayatı, percy

Percy W. Bridgman Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Percy W. Bridgman Hayatı

Percy W Bridgman

Percy Williams Bridgman, Cambridge, Massachusetts, 21 Nisan 1882 tarihinde doğdu Harvard Üniversitesi girdiğinde 1900 yılına kadar, yakındaki Newton kenti devlet okullarında onun erken eğitim aldı He edebiyat fakültesi diploması bitirdi 1904 yılında, saat 1905 yılında doktorasını verildi (Fizik) 1908 yılında o Üniversitesi Edebiyat Fakültesi katıldı Bridgman art arda 1926 yılında Hollis Matematik ve Doğal Felsefe profesörü olmadan önce, Öğretim Görevlisi (1910), Yardımcı Doçent (1919) atandı 1950 yılında Higgins Üniversitesi Profesörü olarak atandı

Malzeme ve termodinamik davranışı üzerinde yüksek basınç etkileri ile ilgili araştırmalar 1905 yılında başladı ve kariyeri boyunca devam etmiştir O sıkıştırılabilirlik çalışmada, elektrik ve termal iletkenlik, kopma mukavemeti ve 100'den fazla farklı bileşikler viskozite de dahil olmak üzere 100000 atmosfer basınçları maddenin özellikleri hakkında kapsamlı bir soruşturma yürütmüştür O kaçak ortadan hangi ambalaj bir yöntem geliştirdi ve daha sonra yüksek basınçlar talep olduğu gibi, basınçlı kaplar için dış destek çeşitli yöntemler tanıtıldı O tek kristalleri büyüyen bir yöntem geliştirdi Bridgman, kristallografi katkıda bulunmuştur; dahili Peltier ısı keşfetti metallerin elektrik iletimi, sorunlara yeni bir elektrik etkisi; ve modern fiziğin felsefesi Ikinci alanında, gözlem yeteneğine sahiptir dışında fiziksel kavramları yorumlama anlamsız dikkate alınarak, operasyonel açıdan güçlü bir destekçisi

Prof Bridgman önde gelen bilimsel dergilerde birçok kağıtları katkıda bulunmuş ve o Boyutlu Analiz yazar (1922), Mantık (1927), Modern Fizik, Yüksek Basınç Fiziği (1931), Elektrik Olayları Metaller Termodinamik (1934 ), daha yakın zamanda Fiziksel Teorisi (1936), Akıllı Birey ve Toplum (1938), Termodinamiğin Doğa (1941), ve, bir Fizikçi, Refections Doğa

O Stevens Institute (1934), Harvard Üniversitesi (1939), Brooklyn Politeknik (1941), Princeton (1950), Paris (1950) ve Yale (1951) Bilim derece fahri doktor aldı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com