Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
flory, hayatı, paul

Paul J. Flory Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Paul J. Flory Hayatı

Paul J Flory

Huguenot-Alman Ebeveyni Sterling, Illinois, 19 Haziran 1910, doğdu, benim Amerika'ya özgü altıncı nesil Babam Ezra Flory, dindar-eğitimci; annem, nee Martha Brumbaugh, bir öğretmen olmuştu Her ikisi de Yeni Dünya çiftçiler nesiller soyundan gelen Onlar üniversite katıldı kayıt aileleri ilk

Bilime ilgim ve özellikle kimya alanında, olağanüstü bir öğretmen, 1931 yılında mezun oldu Carl W Holl, Manchester College Kimya Profesörü, Indiana liberal arts college, tutuşturulmuş edildi Onun teşviki ile ben, İlgi alanıma fiziksel kimya döndü Ohio State Üniversitesi Graduate School girdi Tezim Araştırma fotokimya ve spektroskopi alanında oldu Bilimsel araştırma için sınırsız bir şevk, öğrenciler üzerinde kalıcı bir etki yaptı merhum Prof Herrick L Johnston rehberliği altında gerçekleştirildi

Doktora tamamlayan 1934 yılında, ben, DuPont firması Merkez Araştırma Dairesi katıldı Bu benim iyi, küçük bir grup, naylon ve neopren mucidi Dr Wallace H Carothers başkanlığında atanacak servet ve olağanüstü genişliği ve özgünlük bir bilim adamı vardı Ben ilk polimerizasyon ve polimerik maddeler temel keşif ilgilenmeye başladı onunla ilişki ile oldu Polimerler bilimsel araştırma geçerli nesneler olduğunu mahkumiyet bulaşıcı olduğunu kanıtladı Polimerler Aslında kovalent bağlanan makromoleküllerin Staudinger ve sadece bir kaç yıl önce Carothers çalışmaları ile kurulmuş olan bu hipotez, merhametli idi

Carothers zamansız ölümünden bir yıl sonra, 1937 yılında, iki yıllık bir süre için Cincinnati Üniversitesi Temel Bilimler Araştırma Laboratuvarı katıldı Dünya Savaşı'nın patlak vermesi ve sentetik kauçuk ile ilgili araştırma ve geliştirme aciliyeti ile tehlikeye kaynağı olan, Esso Standard Oil Development Company (şimdi Exxon) Laboratuvarları (1940-1943) ilk sanayi ile geri döndü ve daha sonra Goodyear Tire and Rubber Company (1943-1948) Araştırma Laboratuvarı Kez ağır baskılara izin vereceğini sınırı bu iki sanayi laboratuvarlar tarafından temel araştırma devamı için fırsatlar ve yayın liberal politikalar, aksi takdirde boğulacağız olabilir bilimsel bir kariyer başlangıcı izin devamı sağlanması bu zor yıllar gereklerine

1948 baharında, Cornell Üniversitesi Kimya George Fisher Baker Sigara Resident Öğretim Görevlisi tutmak için ayrıcalık oldu Kimya Bölümü adına davet merhum Profesör Peter JW tarafından ihale edilmişti Debye, sonra bu Anabilim Dalı Başkanı Bu okutmanlık ve Cornell fakülte ile uyarıcı asociations deneyim, bana, hiç tereddüt etmeden, Sonbahar 1948 yılında başlayan profesörlük teklifini kabul açtı Orada, bir araştırma ve öğretim 1953 yılında Cornell University Press tarafından yayınlanan "Polimer Kimyası, İlkeleri" en verimli ve tatmin edici bir süre takip Baker Dersler bir sonucudur

Bu polimer zincirleri yapılandırma hariç hacim etkisi tedavi için bir yol algılanan Baker Öğretim Görevlisi sırasında oldu Ben uzun etki zincirinin uzunluğu olmayan asimtotik olacağını şüphesi vardı; sınırı olmadan başka bir program tarafından işgal edilen alanı zincirinin bir kesimi dışlama yapılandırma pertürbasyon zincir olarak artacağı, uzatılmış Tedavi etkisi nispeten basit bir "düzeltti yoğunluğu" modeli çare bu beklenti doğruladı ve zincir uzunluğu ve etkili bir zincir segmentinin hacmi yapılandırma pertürbasyon ilgili bir ifadedir Makromoleküllerin Çözeltiler fiziksel özellikleri uygun şekilde tedavi ve makromolekül pertürbasyon bu moleküller arası etkileşimler dikkate alınarak olmadan kavramış olamazdı ortaya oldu Seyreltik polimer çözeltilerinin hidrodinamik teorileri Kirkwood tarafından bir veya iki yıl önce geliştirilen ve bu nedenle Debye tarafından dışlanan hacim etkisi ışığında yeniden yorumlanması Viskozite, difüzyon katsayıları ve sedimantasyon hızları geniş bir deneysel bilgi ile anlaşma hemen sonra gösterilmiştir

Bu gelişmeler teta denilen hidrodinamik sabit formülasyonu ve dışlanmış hacim etkileşimleri nötralize hangi Theta noktası tanınması geldi Theta noktası deneysel belirlenmesi için kriterler kolayca uygulanır Theta koşullar altında doğal ve sentetik polimerler, ideal davranış sonradan birçok laboratuvarda bol onay aldı Bu bulgular en sevindirici Daha da önemlisi, bu nedenle kantitatif makromoleküllerin karakterizasyonu için seyreltik polimer çözeltilerinin fiziksel ölçümler rasyonel yorumlanması için gerekli temeli sağlar, ve

Mellon Enstitüsü'nde temel araştırma, geniş bir program kurmayı taahhüt ailem ve ben 1957 yılında Pittsburgh taşındı Bu hedefe ulaşmak için bir fırsat daha sonra geri çekilmiştir, 1961 yılında Stanford Üniversitesi'nde Kimya Bölümü'nde profesörlük kabul etti 1966 yılında, ben JG atandı Jackson, Stanford Üniversitesi'nde Kimya CJ Ahşap Profesörlük

Stanford hareket üzerine durum değişikliği, yeni bir yönde araştırma çabaları recast fırsatı sağladı Iki alanda 1961 yılından bu yana, co-işçi ve kendimi çıkarları hakim olurlar Ilgilendiren tek zincir moleküllerin mekansal yapılandırma ve titiz matematiksel yöntemlerle tedavi yapılandırma bağımlı özellikleri; diğer eski bir konuya yeni bir yaklaşım, yani çözümler termodinamik oluşturmaktadır

Eski alanda araştırmalar Profesör OG tarafından döşenen vakıflardan ilerledi Volkenstein ve onun işbirlikçileri, Sovyetler Birliği ve Japonya merhum Prof Kazuo Nagai büyük katkılarıyla desteklenmiştir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com