Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
1000, yakıtı, yeni, yılın

Yeni 1000 Yılın Yakıtı

Eski 11-05-2009   #1
Şengül Şirin

Yeni 1000 Yılın Yakıtı

yeni 1000 yılın yakıtı

Hidrojen,tüm yakıtlar içinde en temiziAtmosfer'de yandığında,oksijenle birleşerek enerji açığa çıkarıyorBu süreçte yan ürün olaraksa,karbondioksit gibi kirlilik yapıcı gazlar değil,yanlızca su açığa çıkıyor Buda kullanılabilir temiz bir enerji olduğunu gösteriyor,dünyanın pek çok yerinde laboratuvarlarda suni yolla yapılmaya çalışılıyor,tarımsal ürünlerdeki atıklardan,selülozu sindiren bakteriler yada fotosentez yapan mikroorganizmalar aracılığıyla suyu,hidrojen ve oksijenden ayrıştırarak,hidrojen elde etmek,araştırmacıların çeyrek asırdır gerçekleştirmeye çalıştığı bir düş bu çalışmalar arasında en bilineni,california üniversitesiYapılan çalışmalarda suyosunlarının hidrojen üretiminde kullanıldığı (hidrojen tarlası) yöntemi var
Bunun için,toprakta ve özellikle tatlısu havuzlarında sık rastlanan,Chlamydomonas reinhardtii adlı bir yeşil su yosunu türü kullanılıyor

Aslında su yosunları,içinde bulundukları zor koşulları atlatmak için hidrojen üretirler,tabi buda uzun sürmüyor 1,2 günle sınırlıBunun için araştırmacılar genetik değişiklikler yapmayıdüşünüyorlar,bu sayede daha uzun süre üretebilmek mümkün olabilir
Şahsi düşüncem umarım başarılı olunur,yoksa bu kara altın denilen petrol Dünyanın başına daha çok bela olcak gibi gözüküyor

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com