Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Üniversiteler & Kampüsler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kanununa, onay, yüksek, öğretim

Yüksek Öğretim Kanununa Onay

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yüksek Öğretim Kanununa Onay

Yüksek öğretim kanununa onay

TBMM Genel Kurulu'nda Yükseköğretim Kurumları'na ilişkin tarası yasalaştı Yüzde 70 yetmiş burslu öğrenci şartı geliyor Yeni üniversiteler kuruluyor

TOBB Üniversitesi, kuracağı eğitim bilimleri enstitüsü bünyesinde, fen lisesi statüsünde özel ilk ve ortaöğretim kurumu açabilecek, bu okullardaki öğrencilerin yüzde 70'i burslu olacak Öğrencilerin bursları, üniversite personelinin gelir vergisinden karşılanacak

TBMM Genel Kurulunda, Yükseköğretim Kurumları Teşkilat Kanununda değişiklik yapan kanun tasarısı kabul edilerek, yasalaştı

Yasaya göre, İstanbul'da "Yeni Yüzyıl" ve Gaziantep'te "Zirve" adıyla, iki vakıf üniversitesi kurulacak Böylece vakıf üniversitesi sayısı 38'e ulaştı

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Ankara'da ve kalkınmada öncelikli illerde, eğitim bilimleri enstitüleri kurabilecek Bu enstitülerin yerleşkelerinde, laboratuvar ilk ve ortaöğretim kurumları açılacak Açılacak okullar, fen lisesi statüsünde eğitim verecek Ayrıca bu okullarda üniversitenin öğretim elemanları da ders verebilecek

Laboratuvar okullarının 10 sınıfından 11 sınıfına geçişte, üniversitenin belirleyeceği, Milli Eğitim Bakanlığınca kabul edilerek onaylanacak uluslararası sınavlarda başarılı olma şartı aranacak Bu liselerden mezun olabilmek için uluslararası bakalorya diploması alınması da zorunlu tutulacak

Okullara alınacak öğrencilerin en az yüzde 70'i burslu olacak Bu öğrencilerin bursları ile sağlık merkezi, lojman, misafirhane gibi her türlü tesisin kurulması ve işletilmesiyle ilgili ücretler de dahil, TOBB Üniversitesi personelinin ücretlerinden kesilecek gelir vergisi tutarından karşılanacak Personelden 25 yıl süreyle kesilecek gelir vergisi, özel bir hesapta toplanacak

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, çalışma süresinin tamamlanması üzerine birleşimi 24 Şubat Salı günü saat 1500'de toplanmak üzere kapattı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com