Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
2013, bilgilendirme, eokul, sistemi, veli

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2013

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

E okul devamsızlık bilgisi, e okul giriş, e okul ilköğretim, e okul karne sonuçları, e okul kayıt, e okul lise, e okul vbs, e-okul neden giremiyorum, e-okul sitesine girme, e-okul sitesini aç hakkındaki bilgiler

E-Okul elektronik okul sistemidir Bu sistemde her hangi bir okuldaki öğrencilerle ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilir Öğrencilerin aile bilgileri, sağlık bilgileri, ailesindekilerin sağlık bilgileri gibi… Bu sistemde temel amaç öğrencilerin bilgilerini sanal ortamda toplayarak her hangi bir durumda anında müdahale etmektir 1-2 senedir kullanılmaya başlayan bu sistem ilerleyen zamanlarda MEB’in vazgeçilmesi olacaktır Çünkü günümüzde teknoloji ile eğitim birbirinden ayrılmaz bir bütün haline gelmektedir Bu sistemde öğrencilerin not bilgileri, davranış notları gibi bilgilerde yer almaktadır Dileyen veliler bu bilgilere sistem üzerinden ulaşabilmektedir

E-okul öğretmen, müdür yardımcıları giriş bölümünden öğrencinin notları, devamsızlık bilgileri vb bilgiler girilmektedir E-okul yönetim bilgi sistemi girişi için tıklayın

E-okul sisteminde birçok özellik mevcuttur E-okul Veli bilgilendirme sistemi olarakta adlandırılan e-okul sistemine öğrencinizin bilgilerini görmek için tıklayın Öğrenci Bilgileri bölümünden birçok bilgilere ulaşabilirsiniz

Öğrenci Bilgileri

Duyurular bölümünden ”Önemli Notlar, Bilgiler ve Duyurular bulunmaktadır

Devamsızlık Bilgisi bölümünden ”Öğrencinin Özürlü – Özürsüz Devamsızlık Bilgisi yer almaktadır

Not Bilgisi bölümünden ”Öğrencinin I ve II Dönem Ders Notları bilgisi vardır

Haftalık Ders Programı bölümünden ”Haftalık Ders Saatleri ve Derse Giren Öğretmenler bilgisi yer almaktadır

Sınav Tarihleri bölümünden ”Öğrencinin Sınav Tarihleri bilgisi yer almaktadır”

Öğrencinin Aldığı Belgeler bölümünden ”Öğrencinin Aldığı Belgeler bilgisi yer almaktadır

Öğrencinin Okuduğu Kitaplar bölümünden ”Öğrencinin Okuduğu Kitaplar bilgisi yer almaktadır

Öğrenci Davranış Notları bölümünden ”Öğrencinin Davranış Notları bilgisi yer almaktadır

Öğrenci Diploma Puanı bölümünden ”Öğrencinin Diploma Puanı bilgisi yer almaktadır

Öğrenci Yıl Sonu Notları bölümünden ”Öğrenci Yıl Sonu Notları bilgisi yer almaktadır

Öğrenci Sorumluluk/Ortalama Yükseltme Puanları bölümünden ”Öğrencinin Sorumluluk ve Ortalama Yükseltme Puanları bilgisi yer almaktadır

E-okul Neden Açılmıyor? E-okul niçin Kapalı? gibi sorularınızın cevabı altta

E-okul veli bilgilendirme sistemi her sınav döneminde ve karne döneminde olduğu gibi aşırı talebe cevap veremediği için kilitleniyor Sitemiz vasıtasıyla e-okul sisteminin açık mı kapalı mı olduğunu öğrenebilirsiniz, sistem rahatladığında (notlara bakılabilir hale geldiğinde) sitemizden bunu sizlere duyuracağız

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-21-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

e-okulun yararları neler

Sunulmuş olan hizmet sayesinde çocukların geleceğinin çizilmesinde velilerin daha iç içe olmasını sağlayacak ve öğrencilerin okul içindeki tüm ilgili bilgilerini bulabileceği, çocuklarının ne zaman hangi tarihlerde sınavlara gireceğini bilip onları sınava hazırlayacak, çocukların yapmış oldukları devamsızlıkları takip ederek çocuklarının derslerini kaçırmamaları adına çözüm önerileri oluşturmalarını sağlayacaktır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com