Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Genel Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adım, mücadelede, sıtmayla, önemli

Sıtmayla Mücadelede Önemli Adım

Eski 10-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sıtmayla Mücadelede Önemli Adım

Sıtmayla Mücadelede Önemli Adım8 proteinin ortadan kaldırılması sıtmayla mücadelede dönüm noktasıAvustralyalı bilim adamları, sıtmayla mücadelede önemli bir gelişmeye imza attılar
Sıtmanın alyuvarları ele geçirme sürecini tespit eden Melbourne'den bir grup bilim adamı, kan damarlarının dış yüzeyine yapışan sıtmalı hücrelerin bu şekilde bağışıklık sisteminin kendilerini dışarı atmasından kurtulduklarını ortaya çıkardı Hastalıkla mücadelede büyük bir aşama olarak gösterilen çalışmaya imza atan bilim adamlarından, Walter and Eliza Hall Institute of Medical Research çalışanı Profesör Alan Cowman, sıtmalı yapışkanımsı maddenin, ele geçirilmiş hücreye tutunmasına olanak tanıyan 8 protein tespit ettiklerini, bu proteinlerin ortadan kaldırılmasının, sıtmayla mücadelede dönüm noktası olabileceğini söyledi Önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olan sıtma, her yıl bir milyondan fazla kişinin ölümüne neden oluyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com