Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ajandası, gücü, hayat, sormanın, soru, yeni

Soru Sormanın Gücü,Yeni Hayat Ajandası...

Eski 10-15-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru Sormanın Gücü,Yeni Hayat Ajandası...

Arkadaşlar okuduğum çoğu kişisel gelişim kitabın, özellikle soru sormanın ne kadar önemli olduğunu anlattığını farkettim

Bazen insan ne hissettiğini bile ayırt edemez……nefret mi? , kızgınlık mı? Sorular zihnimizi netleştirir

Mümin sekaman “ya bir yol bul, ya bir yol aç yada yoldan çekil” isimli kitabında; şunları ifade ediyor “Beyin soru,cevap yöntemiyle çalışırÖnce bir soruya kilitlenir,sonra ona bir cevap bulur,sonra cevaptan yeni bir soru çıkarır ve yeni bir cevap bulurDoğru sorular doğru cevapların bulunmasını sağlarBeynin bu doğal çalışma prensibine uygun davranmak önemlidirsizlere önerim sosyal başarının değişen taktik ve çözümlerini değil, değişmez sorularınızı beyninize yerleştirin”

YENİ HAYAT AJANDASI

Bu kavram arkadaşlar aynı yazarın kitabında çeçiyor ve sorulan soruların ne kadar güçlü oldugunun kanıtıEklediğim dosyadaki soruları mutlaka cevaplandırın hayatınızı nasıl değiştirdigini görüp sasıracaksınız

hepsini aynı anda cevaplayamaya bilirsiniz İşiniz olabilir,yorgun olabilirsiniz ama en azın dan günde sadece 1 soruya cevab vererek hayatınızı değiştirebilirsiniz Ama cevablarınızda samimi olumanızı tavsiye ediyorum

Örnek olarak bir kaç soru:

BAŞARACAĞINIZI KESİN OLARAK BİLSEYDİNİZ YARINDAN İTİBAREN NELER YAPARDINIZ?

NEYİ ŞUANDA YAPTIĞINIZDAN DAHA İYİ YAPABİLİR SİNİZ?

YARIN ÖLECEK OLSAYDIM, BENİ TANIYANLARIN, HAKIMDA GÜNLÜKLERİNE NE YAZMALARINI İSTERDİM

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com