Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cennete, giren, kimse, kılmadan, namaz

Hiç Namaz Kılmadan Cennete Giren Kimse

Eski 10-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hiç Namaz Kılmadan Cennete Giren Kimse

Hiç namaz kılmadan cennete giren kimse
Hakkında Hiç namaz kılmadan cennete giren kimse

Ebû Hureyre (radıyallahu anh) yanında bulunanlara: "Hiç namaz kılmadığı halde cennete giren kimseyi bana söyleyin" demişti Halk bilemeyince kendisine: "Sen söyle, kimmiş o bakalım?" demişti O da: "Abdüleşheloğullarından Usayrım diye anılan Amr b Sâbit b Vakş" karşılığını vermişti
Hadisin râvilerinden Husayn idyor ki: Ben Mahmud b Esed'e:"Usayrım'ın durumu ne imiş? Ne Yapmış?" diye sordum Şöyle anlattı: "Usayrım, kavminin İslâm'a girmesine hep engel oluyordu

Uhud Savaşı yaşandığı gün, gerçeği anladı ve Müslüman oldu Sonra kılıcını aldı, yürüdü Savaş alanına girip savaştı Aldığı yaralarla hareket edemez hâle geldi O sırada, Abdüleşheloğullarından bazıları savaş meydanında kendi cenazelerini arıyordu Derken Usayrım'a rastladılar,

"Vallahi bu, Usayrım! Burada ne arıyor, biz ondan ayrılırken Müslümanlık davasına karşı idi" dediler Yanına yaklaşarak, "Ey Amr, niçin geldin? Kavmine acıdığın için mi yoksa İslâm'a girmek için mi?" diye sordular "İslâm'a girmek için geldim Allah'a ve Peygamberine iman ettim, Müslüman oldum Sonra kılıcımı aldım Resûlullah ile birlikte yürüdüm, şu yaraları alıncaya kadar savaştım" dedi Çok sürmedi, onların elleri arasında ruhunu teslim etti Durumu Allah Resûlüne bildirdiklerinde, "O, cennet ehlindendir" buyurdu"(1)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com