Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hzibrahim, şeytan

Hz.İbrahim (A.S) Ve Şeytan

Eski 10-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hz.İbrahim (A.S) Ve Şeytan

Hzİbrahim (as) ve şeytan
Hakkında Hzİbrahim (as) ve şeytan

Hzİbrahim (as) ve şeytan

Hz ibrahim (as) yanına bir gün lanetlik şeytan gelir ve derki;Ya İbrahim Rabbin beni affedermiHzİbrahim evet eder diyince o zaman Rabbine söyle beni affetsinHzİbrahim Ya Rabbi sen şeytanı bağışla diye dua ederAslında bu duayı ederken eğer şeytan tövbe ederse insanlara vesvese veremez ve böylece kimse kolay kolay günah işlemez diye düşündüALLAH(cc) Ey İbrahim(as) şeytan ben(cc) adem(as) yarattığımda ona secde et diye emrettim tüm melekler hemen secde etti ama o secde etmedi ve büyüklük tasladıEğer bağışlanmak istiyorsa ona söyle Adem(as) mezarına gitsin ve ona secde etsinHzİbrahim bu emiri şeytana söyleyince şeytan;ben dirisine secde etmedim ölüsüne hiç etmem diyip bir kez daha haddi aştı ve yine büyüklük tasladı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com