Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Komedi > Fıkralar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fıkralar, serisi

Fıkralar Serisi

Eski 10-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Fıkralar Serisi

TEMELİN ARABASI

Temel akşam eve geldiğinde oğluyla konuşuyor;
- Oğlum Dursun, araba dişarida yok göremedum oni!Nerede araba bir yere bırakmayasun oni bak çalinur falan ne yaparuk!
- Yok baba oyle şeymi olur O çok sağlam yerdedur, ona bir şey olmaz
- Nerdedur da!
- Trafivvvvk polisinun parkinda!

-------------------------------------------------------
İngilizce biliyormuş;

Temel Çımacı olmuş, ilk kez yurt dışına gitmişti Gemi Liverpool Limanı'na yanaşırken, Temel iskeledeki İngiliz'e bağırdı: - Tut şu halatı! İngiliz anlamadı bir şey Temel yine bağırdı: - Tut şu halatı! İngiliz'de gene hareket yok Temel ortaokuldaki ingilizcesi ile bağırdı: - Do you speak English? - "Yes Yes" dedi İngiliz; Temel öfkeyle bağırdı: - O zaman tut şu halatı!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dalıcılar
Temel ile Dursun iddialaşıyorlarmış "Ben daha iyi dalarım" diye Temel: - "Haçan ben 25 m'den denize dalarum da bana mısın demem" Dursun itiraz eder: - "Yok yapamazsın!" Derken Temel: - "Gel uşağım, sana ispatlıyacağum" diyerek çıkar 25 m yüksekliğe ve cumburlop dalar çıkar bir anda Dursun iddiayı daha ileri götürür: - "Haçan ben de 30 m'den denize dalarum da bana mısın demem" Temel itiraz eder: - "Yok yapamazsin!" Derken Dursun: - "Gel uşağım, ben de sana ispatliyacağum" diyerek çıkar 30 m yüksekliğe ve cumburlop dalar çıkar o da Temel kızarak iddiayı daha ileri götürür: - "Ula ben şu dolu kovaya 2,5 m'den dalarım" Dalardın, dalamazdın derken çıkar Temel 2,5 m yüksekliğe ve su dolu kovaya dalması ile çıkması bir olur Ne de olsa Temel iyi bir dalıcıdır Dursun da kızarak iddiayı arttırır: - "Ula ben de şu dolu kovaya 3 m'den dalarım" Dalardın, dalamazdın derken çıkar Dursun 3 m yüksekliğe ve su dolu kovaya dalar ve çıkar Öfkeden gözü dönen Temel: - "Ben ıslak bir havluya 2 m'den dalarım" demeye başlar Dursun her zamanki gibi muhalefeti oynar Bunun üzerine Temel: - "Getirin bakayım şu ıslak havluyu!" der Çıkar 2 m'ye ve balıklama atlar aşağıya Yere 'Güüüm!' diye çarpar başını Sersemlemiş bir vaziyette doğrulurken söylenir: - "Kim sıktı bunun suyunu yahu?"
--------------------------------------------------------------

Karıncalar
Temel bir gün bir Alman, Fransız, ve Rus'la birlikte bir otele kalmaya gitmiş Otelde tek bir oda varmış Onda da bir çok karınca olduğundan kimse orda kalamazmış Bizim kafadarlar "biz kalırız" demişler Birinci gün Alman kalmış ve ancak iki saat durabilmiş Fransız onun kadar da dayanamamış Bunun üzerine Rus kalmaktan vazgeçmiş Temel o gece odada kalmış ve odadan sabah geç saatte çıkmış Herkes çok şaşırmış ve sormuş: - "Nasıl bu kadar kaldın Temel de: - "Karıncanın tekini öldürdüm diğerleri cenazeye gitti", demiş
------------------------------------------------------------

Ağaç yürümezse
Nasreddin Hoca'ya yapılan sataşmalar tükenip bitmez Akşehirliler bir gün Hoca'ya takılır ve sorarlar: - "Hocam senin evliyalar katında ulu bir kişi olduğun söylenir aslı var mıdır?" Hoca'nın böyle bir iddiası elbette yoktur ama bir kere soruldu ya cevaplar: - "Her halde öyle olmalı" - "Böyle kişiler zaman zaman mucizeler göstererek bu özelliklerini herkese kanıtlar Hoca madem kabullendin göster bir mucize de görelim!" Hoca: - "Pekala şimdi size bir numara yapalım" der Karşısında durmakta olan çınar ağacına; - "Ey ulu çınar çabuk yanıma gel!" der Tabii ne gelen ağaç var ne giden Hoca yürümeye başlar ağacın yanına varır Akşehirliler: - "Ne oldu Hoca ağacı getiremedin, kendin oraya gittin!" diye gülünce Hoca: - "Bizde kibir yoktur, dağ yürümezse abdal yürür", der
--------------------------------------------------------------
Kayınvalide
Adamın birinin evinde yangın çıkmış Komşuları yardıma koşmayıp olayı seyretmeye başlayınca iş başa düşmüş İlk önce oğlunu yangının içerisinden çıkarıp dışarda beklemesini söylemiş Dalmış tekrar duman ve ateşin içerisine, kızını çıkartmış dışarıya Sonra karısını, sonra köpeği ve kedisini Daha sonra dışarı hiçbir şey getirmeden 3 kere daha içeri girmiş çıkmış Onu seyreden komşularından biri sormuş: - Niçin yanan eve girip çıkıyorsun dışarı hiçbir şey getirmiyorsun?" diye - "Kayinvalidem içeride!" demiş adam; "arada bir girip çeviriyorum!"

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com