Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ara, güler, yeryüzü, yüzlerinde

Ara Güler - Yüzlerinde Yeryüzü

Eski 10-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ara Güler - Yüzlerinde Yeryüzü

Arka Kapak

"Ara Fotoğrafa Can Vermiştir Ara Güler'in fotoğrafları büyük bir Anadolu Destanıdır"
-Yaşar Kemal

Ara Güler'in bir ömür boyu çektiği fotoğraflarından olağanüstü bir seçki olan Yüzlerinde Yeryüzü kitabı Yaşar Kemal'in aynı olağanüstülükte özsözüyle sunuluyor

Muhteşem bir baskı ve ciltle sunulan 414 sayfalık bu kitap yalnız büyük sanatını selamlamakla kalmıyor, onun bu topraklara, bu toprakların insanına duyduğu sevgiyede tanıklık ediyor
(Tanıtım Bülteninden)

Anadolu toprağı yüzlerce kültürün yaratıldığı, gelip geçtiği, kaynaştığı, kültürlerin birbirlerini aşıladığı, beslediği kadim bir kültür toprağıdır Şimdiye kadar adı bilinen on dört bin, adı bilinmeyen dört bin yerleşim yeri saptanmıştır Sardesten Hatuşaşa, Tuşbadan Bergamaya kadar Şimdilik, adı bilinmeyen dört bin yerleşim yeri biliyoruz, belki de on bindir

Anadolu için kavimlerin köprüsü, diyorlar Anadolu kavimlerin köprüsü olduğu kadar kavimlerin eksilmeden yerleştikleri yerdirde Bundan dolayı da türlü kültürlerin kalıtımcısıdır Bir yanında Akdeniz, insanlık kültürüne kaynaklık etmiş topraklar: Ege Denizi, Nil kıyıları Akraba toprak

Yazar:Ara Güler

Sayfa Sayısı:
Dili: Türkçe
Yayınevi: İlke Basın Yayın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com