Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
yaşar, yıldırım

Yaşar Yıldırım

Eski 10-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yaşar Yıldırım

Yaşar Yıldırım Kızılcahamam Eski Belediye Başkanı

1956 Yılında Kızılcahamam’da doğdu İlk ve orta öğrenimini Kızılcahamam’da tamamladı Yüksek tahsiline Ankara Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü’nde devam etti Çeşitli sosyal derneklerde görev aldı 1980 yılında Ülkü Ocakları Derneği genel başkanlığını yaptı

Gazete ve dergilerde makale ve bilimsel yazılar yazdı Yayımlanmış eserleri vardır 1991 genel seçimlerindeki ittifakta RP listesinden MHP milletvekili adayı oldu Seçim sürecinde farklı tavırlarıyla dikkat çekti ve Türkiye genelinde en çok tercih oyu alan 5kişi oldu

1994 seçimlerinde Kızılcahamam Belediye Başkanlığına seçildi Gelişimci yönetim anlayışıyla Kızılcahamam’ı termal turizmin merkezi haline getirdi Kızılcahamam’ın “Türkiye’nin Davos’u” diye anılmasını sağlayan yatırımları gerçekleştirdi Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin kurucu başkanlığını yaptı 2000-2002 yılları arasında MHP Ankara İl Başkanlığı görevini yürüttü Evli ve iki çocuk babası

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com