Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
jason, voorhees

Jason Voorhees ?

Eski 10-07-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Jason Voorhees ?

GERÇEK İSMİ : Jason Voorhees

DOĞUM TARİHİ : 13 Haziran 1946 Cuma

DOĞUM YERİ : Wessex County, Mass

MİLLİYETİ : Kafkas

BOY : 190 cm

KİLO : Yaklaşık 115kg

SİLAH : Pala

AKSESUAR : Hokey Maskesi

ZAYIF NOKTASI : Su

Zavallı çocuk Ne kadar da güzel yüzüyordu Fakat durun bir dakika, sanayi tipi dayanıklılıkta yüzme kollukları yapılmaması aptalların suçu, öyle değil mi? Evet, zavallı minik Jason Voorhees, 57?nin yazında Camp Crystal Lake?de boğuldu Ancak, dostum, annesi bu durumu pek kaldıramadı, yanılıyor muyum? Birkaç yıl sonra bir sürü kampçıyı öldürmesini kastediyorum elbette Sessizce oğlunun yasını tutamaz mıydı yani? Aslında hayır, çünkü o zaman canilerin kralı Jason Voorhees, 10?dan daha fazla eğlenceli film için geri gelemezdi, haksız mıyım?

Jason ne tam olarak bir insan ne de canavar Onun ne olduğunu ancak Tanrı bilir Yandı, vuruldu, boğuldu, bıçaklandı, tekmelendi, yumruklandı ve gömüldü Fakat, bir psikopatı yenemezsiniz Bir ölüyü kaç kere diriltilmek mümkün olabilir ki? Sean Cunningham?ın 1980 yılında çektiği, büyük ilgi gören 13 Cuma, Cadılar Bayramı gibi popüler cani filmlerinin yaratılmasıyla iyice körüklenen, 80?li yıllardaki cani filmleri patlamasının kapısını araladı Ancak, kimse bu serilerin 20 yıldan fazla bir süre devam edeceğini ve piyasaya çıkan, (garip bir şekilde, bana pek de son gibi görülmeyen, Jason Cehenneme Git: Son Cuma filmini takip eden) Jason X ve bir gövde gösterisi olan Freddy Jason?a Karşı filmleri de dahil olmak üzere 10 bölüm yaratılabileceğini tahmin edemezdi

Elm Sokağında Kabus filminin dağıtım hakkını da elinde bulunduran Newline, ya her yanından kabalık akan bu filmleri hala beyazperdeye taşıdıkları için akıllarını kaçırmış olmalılar ya da o kadar zekiler ki o filmin hayranlarını unutmayıp, aynı hedef kitleye oynuyorlar İtiraf etmeliyim ki ben 13 Cuma serisinin tüm filmlerine sahibim; belki hastalıklı bir meraktan veya belki de Jason filmlerinin gerçekten kült birer klasik olmasından

Jason?la ilgili garip bir gerçek var, hayatı boyunca tahrip gücü yüksek silahlarla saldırılar yaptı ve yaklaşık 20 yıl boyunca, artık bir simge haline gelen o hokey maskesini taktı Gene de, bu adam tüm hayatı boyunca büyük ihtimalle asla hokey oynamadı Kara mizahvari bir durum olsa da, bir kere bile o buz hokeyi topunu, buzların üzerinde kaydırmadı Maskenin altında nasıl göründüğünün anlaşılmasını giderek zorlaştıracak şekilde, her filmde Jason?ın yüzü değiştiriliyor sanki Bu adam yıllar içinde, toplam olarak yaklaşık 107 insanı öldürdü, bu (9 ölümden sorumlu olan) annesini çok gururlandırıyor olmalı Kim, bir insan neden bu şeytani yaratığı diriltmek istesin ki?

Yıllardır ortaya atılan en ilginç fikir, (Jason Cehenneme Git : Son Cuma filminin sonunda, Freddy?nin eldiveninin, Jason ?ın hokey maskını kaçırdığı şaka sahnesinde zekice ima edildiği gibi) Jason?ın bir gün gerçek Freddy Krueger ile yeni bir Freddy Jason?a Karşı filminde karşılaşıp karşılaşmayacağı Bu iki karakteri, sinema büyüsüyle aynı perdeye ilk kez taşımak elbette ki uzun bir süreç olmuştur Fakat büyük ihtimalle buna değdi

Jason tartışmasız olarak, tüm zamanların en ünlü beyazperde psikopatı Çok kez atıfta bulunuldu, cinayetleri akıl almayacak kadar farklıydı Bu adam, bir şey?, bir canavar? YA DA HER NEYSE, sonsuza kadar buralarda olacak

~ JASON VOORHEES ~

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com