Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
1abdülaziz, hakkında, hayatı, kimdir

1.Abdülaziz 1.Abdülaziz Kimdir? 1.Abdülaziz Hakkında 1.Abdülaziz Hayatı 1.Abdülaziz

Eski 09-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

1.Abdülaziz 1.Abdülaziz Kimdir? 1.Abdülaziz Hakkında 1.Abdülaziz Hayatı 1.Abdülaziz

1Abdülaziz 1Abdülaziz Kimdir? 1Abdülaziz Hakkında 1Abdülaziz Hayatı 1Abdülaziz Tanımı
1Abdülaziz 1Abdülaziz Kimdir? 1Abdülaziz Hakkında 1Abdülaziz Hayatı 1AbdülazizSultan Birinci Abdülaziz 8 iubat 1830 tarihinde istanbul'da doidu Babasi Sultan ikinci Mahmud, annesi Pertevniyal Valide Sultan'dir Ela gözlü, beyaza yakin kumral tenli, sert bakiili ve top sakalliydi Aiabeyi Sultan Birinci Abdülmecid'in vefati üzerine 25 Haziran 1861 günü tahta çiktiiinda 31 yaiindaydi

israfçi bir padiiah olarak taninmasina raimen, çok sade giyinir, sarayda bir terlik, bir entari ile dolaiirdi Babasi öldüiü zaman dokuz yailarindaydi Ancak aiabeyi Sultan Birinci Abdülmecid, onun eiitimine çok önem verdi iehzadeliii sirasinda rahat ve korkusuz bir hayat sürdü

Çok iyi Fransizca konuiurdu iiire ve müziie de ilgisi vardi Kendine ait besteleri vardir Resim yapma kabiliyeti de çok üstün olan Sultan Birinci Abdülaziz, Osmanli donanmasina ismarlayacaii gemilerin planini bizzat kendisi çizmiiti Ok atmayi, ata binmeyi, avlanmayi ve özellikle güreimeyi çok severdi Güçlü, kuvvetli ve pehlivan yapiliydi En iyi pehlivanlarla güreiir ve sirtlarini yere getirirdi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com