Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ürünler > Kitap, Film & Müzik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
arasında, çarklar

Çarklar Arasında

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çarklar Arasında

Çarklar Arasında

Hermann Hesse''nin kendi yaşamöyküsüyle de paralellikler taşıyan Çarklar Arasında''nın kahramanı Hans Giebenrath, Almanya''nın küçük bir kasabasında yaşamaktadır İçedönük ama çok yetenekli bir genç olan Hans, devletin açtığı yatılı okul sınavına kasabadan gösterilebilecek tek adaydır Sınavda başarılı olmasının ardından Hans''ı sıkı çalışma günleri bekler Tek hedefi, başarılı olmak, küçük düşmemek, ailesini ve çevresindekileri hayal kırıklığına uğratmamaktır Oysa okulda tanıştığı Hermann, yaşamını ders çalışma üzerine kurmayan birisidir; Hans''ın bütün planlarını, yaşam felsefesini değiştirir Yirminci yüzyılın en önemli yazarlarından, ''Nobel Edebiyat Ödülü'' sahibi Hermann Hesse''nin, yaşadığı yüzyılın ilk yarısında geçerli eğitim sistemini eleştirdiği Çarklar Arasında, insanın, doğanın yarattığı haliyle hiçbir düzenin hüküm sürmediği bir cangıla benzediği düşüncesinden yola çıkıyor, okullarda verilen eğitimin gençleri toplumun yararlı bir üyesi yapma ve bireye hiçbir özgürlük alanı tanımama çabasını eleştirirken doğal insanın belli sınırlar içinde zorla tutulmaya çalışılmasına karşı çıkıyor

Ürünün Resimleri:

[*]Ödüllü Kitaplar : Nobel Ödülü

Diğer:

Piyasa Fiyatı - 09092012
15,94 TL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com