Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ürünler > Kitap, Film & Müzik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
geçmiş, gezginleri, ülkesinde, zaman, zigguratlar

Zigguratlar Ülkesinde - Geçmiş Zaman Gezginleri - 2

Eski 09-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

“Evet,” dedi Doğan… Saatine baktı “Saat onu sekiz geçiyor Tarih, 22 Ekim 2011 Cumartesi… Buranın tarihi ile milattan önce üç bin…”

Esrarengiz bilgisayar bu kez Banu, Selim ve Doğan’ı günümüzden üç bin yıl öncesine ışınlar! Geldikleri yer, “yazı”yı bularak “tarih”i başlatan; zigguratları ile gök bilimini kuran, takvimlerinde bir haftayı yedi gün, bir yılı 360 gün ve 12 ay olarak düzenleyen Sümer Uygarlığıdır Burada önce dünyanın ilk zindanlarından birine hapsedilirler; sonra da dünyanın ilk kütüphanelerinden birine konuk olurlar… Ve onları, hiç beklemedikleri bir son beklemektedir!

“Zigguratlar Ülkesinde”, “Geçmiş Zaman Gezginleri” dizisinin ikinci kitabı
“Geçmiş Zaman Gezginleri”, kahramanlarımız Banu, Selim ve Doğan’ın Taş Devri, Sümer Ülkesi, Dinozorlar Çağı, Eski Mısır ve Buz Devrinde geçen olağanüstü serüvenlerini, teknolojiden tarihe, coğrafyadan insanbilime uzanan çok geniş bir çerçeve içinde anlatıyor

Bu kitap, okuyucularına bilimin öncülerinden olan Sümerlilerin yaşamlarını yakından tanıma fırsatı sunarken, müthiş bir hayal dünyasının da kapısını aralıyor İlköğretim öğrencilerini maceradan maceraya koştururken öğreten; öğretmenlere, anne babalara eğitim için destek olacak bir hikâye
Selda Fillikçioğlu - Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Ürünün Resimleri:

Piyasa Fiyatı - 09092012
7,92 TL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com