Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Yazılım & Donanım

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlatım, bedava, bluetooth, gprs, ile, resimli

Bluetooth İle Bedava Gprs Resimli Anlatım

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bluetooth İle Bedava Gprs Resimli Anlatım

Bluetooth ile Bedava GPRS Resimli Anlatım
Bluetooth ile Bedava GPRS Resimli Anlatım

Telefondaki bluetooth ayarlarındayken sağ oka basıp eşlemelerin hepsini silelim
Telefonla bedava internete bağlan

Saat simgesi yanındaki Bluetooth simgesine sağ tıklayıp, açılan pencerede Advanced Configuration u tıklayalım

Açılan pencereden Local Services sekmesini tıklayalım

Bluetooth Serial Port yazan yeri seçip Properties butonunu tıklayalım açılan pencerede

Resimde gördüğümüz ayarların aynısını yapıp tamam butonuna tıklayalım

Listeden Network Access i seçip properties… butonunu tıklayalım

Açılan pencereden “Allow other devices to access the internet/lan via this computer” seçeneğini seçip “configure connection sharing” butonunu tıklayalım karşınıza Ağ Bağlantılarım sayfası çıkacak

Kullandığımız internet bağlantısının üzerine sağ tıklayıp açılan menüden özellikler sekmesini tıklayalım

İnternet bağlantımızı yukarıdaki resimde olduğu gibi gelişmiş sekmesinden paylaşıma açıp “Bluetooth network” u seçelim ve tamam dedikten sonra Bizi buraya yönlerndiren bluetooth ayarlarını uyguladıktan sonra kapatalım

Ağ bağlanatılarımı açıp ağ görevleri menüsünden yeni bağlantı oluştur u tıklayalım

yukarıdaki resimde olduğu gibi gelişmiş bir bağlantı kur seçeneğini seçip ileri diyelim

Gelen bağlantıları kabul et seçeneğini seçip ileri diyelim

Son Butonunu tıklayarak yeni Bağlantımızın sihirbaz ayarlarını bitirelim

İki bilgisayar arasında iletişim kablosu (comX) i seçip (X sizin com bağlantınızı gösterir) ileri diyelim

Sanal özel bağlantılarına izin verme seçeneğini seçip ileri diyelim

Gelen pencerede bütün kullanıcıları seçip iğleri diyelim
(Not: Sadece Bilgisayardaki Kullanıcı isminide seçebilirsiniz ben hepsini seçmiştim)

Gelen pencerede İnternet iletişim kuralları (TCP/IP) i seçip özellikler butonunu tıklayalım

Resimdeki Ayarların aynısını yapalım

Ağ Bağlantılarımızda yeni bir bağlantı oluştu Yeni bağlantımızın üzerine sağ tıklayıp özellikler seçeneğini tıklayalım

Resimdeki gibi ayarlarımızı yapalım Bilgisayardaki ayarlarımız bitti

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com