Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alkenlerin, alkinler, ozonlama, ozonlanması, reaksiyonları

Alkenlerin Ozonlanması, Ozonlama Reaksiyonları, Alkenlerin Reaksiyonları ,Alkinler

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Alkenlerin Ozonlanması, Ozonlama Reaksiyonları, Alkenlerin Reaksiyonları ,Alkinler

alkenlerin ozonlanması, ozonlama reaksiyonları, alkenlerin reaksiyonları ,alkinler
alkenlerin ozonlanması, ozonlama reaksiyonları, alkenlerin reaksiyonları ,alkinler
  • ALKENLERİN OZONLANMA REAKSİYONLARI
Alkenler ozon ile çok hızlı bir şekilde reaksiyon vererek ozonidleri oluştururlar ki bunlar da çok reaktif olup izole edilemezler, izolasyonları bazen patlamalara sebep olur Ozonidleri çinko ve sulu asitlerle iki karbonil ürününe parçalanır

Ozonlama denen bu toplam reaksiyonda asıl sonuç, alkenin çift bağının her iki tarafına da oksijen bağlanmasıdır Ozonlama sonucu simetrik moleküller iki mol aynı ürünü oluştururken, simetrik olmayan alkenler de iki farklı ürünün karışımını veriler

Örnek olarak, 2-buten iki mol etanal verirken, 1-buten bir mol formaldehit ve bir mol propanal verir

alkenlerin ozonlanması, ozonlama reaksiyonları, alkenlerin reaksiyonları ,alkinlerin ozonlanması,ozon reaksıyonları, alkenlerın reaksıyonları, buten reaksiyonlari, ozonlama ,ozonlanma, alkenlerin ozonla reaksiyonları ,alkenlerin ozonla, alkenin ozonlanması, ozonlanma tepkimeleri ,ozonlanma reaksiyonları

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com