Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bulusları, hakkında, hayatı, kimdir, luis, pastör, pastörün

Luis Pastör,Luis Pastör Kimdir?,Luis Pastör'ün Bulusları,Luis Pastör Hayatı Hakkında.

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Luis Pastör,Luis Pastör Kimdir?,Luis Pastör'ün Bulusları,Luis Pastör Hayatı Hakkında.

Luis Pastör,Luis Pastör Kimdir?,Luis Pastör'ün Bulusları,Luis Pastör Hayatı Hakkında
Luis Pastör,Luis Pastör Kimdir?,Luis Pastör'ün Bulusları,Luis Pastör Hayatı Hakkında

Luis Pastör, 1822 yılında Fransa’nın Jura bölgesinde Dole kasabasında doğdu Pastörün çocukluğu: Mütevazı bir ailenin oğluydu (babası sepiciydi) ve luis pastör hayatı boyunca çocukluğunda okumaktan çok resimle ilgilendi Pastörün hayatı başarılar ile doluydu Lise öğretmeni olmasını isteyen babasının verdiği nasihatlare uyarak, Besançon Kraliyet kolejine kayıt oldu Ardından 1840 yılında edebiyat kolundan diploma aldı Besançon’da okul belleticiliği yaparak (okul ücretini karşılamak) fen bölümünü de başarı ile tamamladı 1842 senesinde de Yüksek Öğretmen Okulu’na girmeye hak kazandı Girdiği ilk sınavdan aldığı puan kendisini tatmin etmeyen Luis Pasteur, Paris’e giderek okulun sınavlarına tekrar girmek istedi 1843 senesinde aynı okula dördüncü kez girmek için hak kazandı 1845 yılında lisans, 1846 yılında ise lisansüstü diplomasının sahibi oldu Yakın bir zaman sonra ise, Ardeche bölgesinde fizik öğretmeni olarak çalıştı Bir süre sonra da geri dönerek Antoine Jerome Balard laboratuvarına giriş yaptı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com