Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Dilekçe Örnekleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
artırılması, dilekçe, için, nafakasının, yardım, yazılır, örneği

Yardım Nafakasının Artırılması İçin Dilekçe Nasıl Yazılır, Örneği

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

………………………………… MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE
DAVACILAR : ……… ………………… (TC Kimlik No: ……………) Adres: ……………………………………
VEKİLİ : Av …………………… ……………… (TC Kimlik No: …………………………) Adres: …………………………………………
Tel:…………………… Fax:……………………
DAVALILAR : …………………… ………………………… Adres: ……………………………………
KONU : Yardım Nafakası Artırımı Talebimizden İbarettir DAVA DEĞERİ : …………… TL AÇIKLAMALAR :
1 Davalının anne ve babası olan müvekkiller, yardım ve bakıma muhtaç yaşlı insanlardır Bu nedenle, davalı oğullarından yardım nafakası istemek zorunda kalmışlardır
2 …………………… Asliye Hukuk Mahkemesinin …/…/… tarih ve ………/………… E, ………/………… K sayılı kararı ile her bir müvekkil için …………… TL nafaka bağlanmıştır Aradan geçen uzun zaman zarfında, aldıkları nafaka ihtiyaçlarını karşılamamaya başlamıştır Bu nedenle, nafakanın günün ekonomik şartları dikkate alınarak artırılması için bu davayı açmak zarureti hasıl olmuştur
DELİLLER : Mahkeme kararları ve sair yasal delail
HUKUKİ SEBEPLER : MK md 365, HUMK ve sair ilgili mevzuat
TALEP SONUCU : Yukarıda sunulan nedenlerle, davamızın kabulü ile davalıların babası için, ……………TL yardım nafakasının ………… TL artırılarak ………… TL’ye çıkarılmasına, annesi için …………TL nafakanın ………… TL artırılmak suretiyle aylık …………TL’ye çıkarılmasına, yargılama harç ve masraflarının, vekalet ücretinin davalılar üzerinde bırakılmasına karar verilmesini vekaleten talep ederiz

Davacılar Vekili
Av

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com