Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Yazılım & Donanım

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adsl, ayarları, kurulumu, modem, zoom

Zoom Adsl X3 Adsl Modem Kurulumu - Zoom Adsl X3 Ayarları

Eski 09-08-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Zoom ADSL X3
Zoom ADSL X3 ADSL Modem Kurulumu - Zoom ADSL X3 AyarlarıADSL Modem + Gateway + Router + Firewall
MODEL 5560

1 - ÖNCE MODEM YAZILIMINI KURUNUZ
11 Modem kutusundan çıkan sürücü CD'nizi bilgisayarınıza yerleştiriniz CD otomatik olarak çalışacaktır
12 Karşınıza çıkacak menüden 'English' dil seçimini yapınız
13 Yeni açılacak menüden 'ADSL Modem Installation Wizard' linkini seçiniz

14 Bir sonraki menüde modeminizin bağlantı türü olan 'Ethernet ADSL Modem' tuşunu tıklayınız
15 Yazılım kurulumu otomatik olarak yapılacaktır Kurulum tamamlanınca 'Finish' tuşuna basınız Bilgisayarınız modeminizi takmanız için kapanacaktır

2 - MODEMİNİZİ BAĞLAYINIZ

21 Power Adaptor'ünü, telefon kablosunu ve Ethernet kablolarını gerekli yerlere takarak modeminizi ve bilgisayarınızı açınız

NOT:
Ethernet kablosunun bir ucunu modemin ETHERNET girişine diğer ucunu da bilgisayarınızın karşılık gelen ETHERNET portuna bağlayınız Alternatif olarak, X3'ünüzü bu ETHERNET girişi vasıtasıyla Network hub'ınıza da bağlayabilirsiniz Eğer hub'ınızda bir uplink veya daisy chain port'u varsa Ethernet kablosunu iki ucu bağlamak için kullanabilirsiniz Eğer hub'ınızın numaralı port'u varsa bir Ethernet cross(çapraz) kabloya ihtiyacınız olacaktır

3 - GEREKLİ AYARLARI YAPINIZ

31 'Control Panel'den 'Network Connections'ı seçiniz
32 Bilgisayarınızdaki Ethernet kartına ait ağ bağlantısına farenin sağ tuşuyla tıklayarak 'Properties'i seçiniz

33 Açılan pencerede 'Internet Protocol (TCP/IP)'yi seçerek 'Properties' butonuna tıklayınız

34 Açılan özellikler penceresinde 'Obtain an IP address automatically' seçeneğini işaretleyerek, 'Advanced' butonuna tıklayıp 'Default Gateway' için aşağıdaki değeri giriniz

Default gateway: 10002

DNS Server'lar için de aşağıdaki değerleri giriniz

Preferred DNS server: 21215644
Alternate DNS server: 212156420

20 KASIM 2003 TARİHİNDEN SONRA TELEKOM'UN YENİ PORTLARINDAN HİZMET ALMAYA BAŞLAYAN MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN TELEKOM'UN BAĞLANTI AYARLARI AŞAĞIDAKİ GİBİ DEĞİŞMİŞTİR

Preferred DNS server: 1951753714
Alternate DNS server: 212156270

'OK' butonlarına tıklayarak pencereleri kapatınız

ÖNEMLİ:
Eğer Windows 98/98SE/ME kullanıyorsanız lütfen bilgisayarınızı kapatıp tekrar açınız

35 Masaüstünde bulunan 'Zoom Web Console' simgesine çift tıklayarak çalıştırınız

36 Karşınıza çıkan pencereye aşağıdaki bilgileri giriniz

User name: admin
Password: zoomadsl

'Remember my password' cümlesini seçerek 'OK' butonuna tıklayınız

37 Açılan 'Basic Setup' sayfasına aşağıdaki bilgileri giriniz

VPI= 8
VCI= 35
ENCAPSULATION= PPPoA VC-Mux

20 KASIM 2003 TARİHİNDEN SONRA TELEKOM'UN YENİ PORTLARINDAN HİZMET ALMAYA BAŞLAYAN MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN TELEKOM'UN BAĞLANTI AYARLARI AŞAĞIDAKİ GİBİ DEĞİŞMİŞTİR

ENCAPSULATION= PPPoE LLC

(Bu bölüme Türk Telekom'dan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifreyi yazmanız gerekmektedir)

Username= kullaniciAdiniz@ttnet
Password= şifreniz

'Automatic Reconnect'i seçerek 'Save Changes' butonuna tıklayınız

38 Yukarıdaki menüden 'Advanced Setup'ı seçerek 'DNS' butonuna tıklayınız

39 'DNS Configuration' penceresine aşağıdaki değerleri giriniz

Preferred DNS Server: 1951753714
Alternate DNS Server: 212156270

Önce 'Save Changes' butonuna tıklayınız Ardından 'Write Settings to Flash and Reboot' butonuna tıklayınız

310 Karşınıza gelecek olan onay ekranında 'Confirm' butonuna tıklayınız

311 'Your settings have been saved and the modem has rebooted' mesajını aldıktan sonra tarayıcınızı kapatınız

4 - ARTIK INTERNET'E BAĞLISINIZ

Şimdi tarayıcınızı tekrar açarak Internet'te sörf yapabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-08-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Usta dedikleri yaptık ama cd olmadan yaptık ama olmadı bir türlü internet gelmediaz kalsın modemi kırıyordum arkadaşım tuttuo kadar denedik olmadı acaba tek tek anlatırmısın cd siz nasıl yapabiliriz gerçi cd sizde olmalıydı ama olmadı

modem : Zoom x3 adsl modem model 5560

usta cevabını bekliyoruzeğer konu kapanmışsa birileri haber versinboşuna beklemeyelim

bayy

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-08-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Alıntı:

mnbvb´isimli üyeden Alıntı

Usta dedikleri yaptık ama cd olmadan yaptık ama olmadı bir türlü internet gelmediaz kalsın modemi kırıyordum arkadaşım tuttuo kadar denedik olmadı acaba tek tek anlatırmısın cd siz nasıl yapabiliriz gerçi cd sizde olmalıydı ama olmadı

modem : Zoom x3 adsl modem model 5560

usta cevabını bekliyoruzeğer konu kapanmışsa birileri haber versinboşuna beklemeyelim

bayy

CD siz olması imkansız kurulum için Cd gerekli Site Admini MaqiwoL açıklamasında madde madde eklemiş

Cd olmadığı için Driver gerekli Driverlarını araştırıyorum şu ana kadar sağlam çalışan drivere rastlamadım eğer karşılaşırsam konu içerisinde paylaşacağım

Alıntı:

1 - ÖNCE MODEM YAZILIMINI KURUNUZ
11 Modem kutusundan çıkan sürücü CD'nizi bilgisayarınıza yerleştiriniz CD otomatik olarak çalışacaktır

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-08-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

Tüm heryerde hata veriyor tek bulabildiğim yer burası zoomtel kendi sitesi umarım işinize yarar

Zoom Telephonics: ADSL X3

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-08-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

USTA ONU BEN İNDİRMİŞTİM AMA ONUN Firmware Upgrade OLDUĞUNU ANLADIMYANİ MODEM GÜNCELLEME DOSYASI OHA BİDE CD SİZ OLYOR DİYORLAR DİĞER SİTELERDEYALNIZ CD İLE YAPILAN İŞLEMLERİN AYNISI YAPILIRSA OLUYORMUŞAMA YAPIYORUZ OLMUYORLAFIN KISASI BİR BOKA YARAMAZ ZOOMHERŞEY OTOMATİK OLACAĞINA İŞİ ZORLAŞTIRIYORLAR

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-08-2012   #6
Prof. Dr. Sinsi

Usta bu dns bilgisayar ayarlarından yapılacak dimio da çok saçma birşeyben smile abonesiyimmodemim airtes takıyorum ad ve şimremi yazıyorum hop çalışıyor ama zom öyle değil
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-08-2012   #7
Prof. Dr. Sinsi

Alıntı:

mnbvb´isimli üyeden Alıntı

Usta bu dns bilgisayar ayarlarından yapılacak dimio da çok saçma birşeyben smile abonesiyimmodemim airtes takıyorum ad ve şimremi yazıyorum hop çalışıyor ama zom öyle değil

Evet DNS Ayarlarınızı bilgisayarınızdan yapmanız gerekecek dns ayarları değiştirmek için BURAYA (DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir? Dns Değiştirmek [ Resimli Anlatım ]) Tıklayarak resimli anlatım sayfasından faydalanabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-08-2012   #8
Prof. Dr. Sinsi

USTA DNS DEĞİŞTİRMEYİ BİLİYORUM DA BENİM DEMEK İSTEDİĞİM ZOOM İÇİN ÖZEL DENS VARMIŞ

31 'Control Panel'den 'Network Connections'ı seçiniz
32 Bilgisayarınızdaki Ethernet kartına ait ağ bağlantısına farenin sağ tuşuyla tıklayarak 'Properties'i seçiniz

33 Açılan pencerede 'Internet Protocol (TCP/IP)'yi seçerek 'Properties' butonuna tıklayınız

34 Açılan özellikler penceresinde 'Obtain an IP address automatically' seçeneğini işaretleyerek, 'Advanced' butonuna tıklayıp 'Default Gateway' için aşağıdaki değeri giriniz

Default gateway: 10002

DNS Server'lar için de aşağıdaki değerleri giriniz

Preferred DNS server: 21215644
Alternate DNS server: 212156420

Preferred DNS server: 1951753714
Alternate DNS server: 212156270

'OK' butonlarına tıklayarak pencereleri kapatınız

işte ben bu dns saçöalığınıda yaptım yine de olmadı8884 o dns olayını biliyorumda hızlı ama bir dns ile zoom un ne alakası var onu anlayamadım

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-08-2012   #9
Prof. Dr. Sinsi

USTA YARDIMINI BEKLİYORUZ NEREDESİN ACBA SABIRSIZLANIYORUZGÖRÜŞMEK ÜZERE

[img]images/smilies/maxiiismile (9)gif[/img]

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com