Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aslankara, sadık

Le - M. Sadık Aslankara

Eski 09-07-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Le - M. Sadık Aslankara

Kitap Özet

“Bethoven gittikçe yükselen gümgümlerle kapıyı vuruyor Sonra bir salkım kınalı üzümün, üzerinde buğusu incecik kabuğuyla, taneleri arasından dolanıvermiş asma yaprağıyla öylece kayıvermesi etli, sulu, olgun taneleriyle sepetin kenarından Yavaş çekim çiltim çiltim dağılışı, eli kolu başka yerde pelte halinde yere yapışıp titremesi, kalması öyle

Le'nin anlatıcısı, yalnız yaşayan bir sinema yazarı Günlerini sessiz, içine kapanmış, insanlardan uzak geçiren ilkeli bir aydın Ama yaşam bazen bacadan da girer: Yazılarından birinin yankısı büyük olur ve ülkenin en sıra dışı kadın oyuncusuyla tanışmak zorunda kalır Hem de ne tanışma Gül Erguvan, kısa adıyla Aysel, yazarın hayatının akışını değiştirecektir

M Sadık Aslankara'nın yeni romanı Le, okurken yer yer gülümseten, yer yer hüzün yüklü bir çağdaş zaman öyküsü anlatıyor Kadınlık durumu, kimlik, etnik köken-mezhep tartışmaları, halk-aydın ilişkisi…

Le

M Sadık Aslankara
· Can Yayınları
· Basım Tarihi : 07 - 2010
· ISBN : 9789750711855
· Sayfa Sayısı : 120
· Etiket Fiyatı : 1300 TL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com