Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kirli, rutubetli, sıcak

Kirli Sıcak Rutubetli

Eski 09-07-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kirli Sıcak Rutubetli

Kirli Sıcak Rutubetli (gri mizah)
Yılmaz Karaman
Karşı Kıyı Yayınları; Türkçe Hiciv ve Mizah;
İstanbul 2007 229 sayfa Türkçe Karton Kapak ISBN 9756481935

Kuru sulu her şeye tövbeliydim 'Benden işlemez Ammo ' dedim ellerimi sallayarak İradem hiç olmadığı kadar güçlü olmalıydı

'Sıkı bir çalışmanın içindeyim Bira bile yok Aman gözünü sevdiğim bana bulaşıp günaha girme 'Bu bokun bir tadına baktım mı arkası gelecek biliyorum; Bu konularda kendimi çok kurcaladım zaaflarımı tanıyorum

Koluma yapışıp beni sürüklemeye başladı Bana elindeki malı anlatmaya başladı:

'Bi sene nadastaydı tarla dinlendi ¤¤¤ek yedi anam avradım ossun Keçi boku yedi büyüdü Elegin en incesi anam karım ossun Dört buçuk ay ¤¤¤egin içinde demlendi pişti'

'Organik esrar he? Bi o eksikti zaten Helal olsun sana Bari Tarım Bakanlığına onaylat'

'Esrarın organikini biz yaparız baba kartal Gel sahile bi çekelim begenmessen hepsini denize dökecegem'

'Yok hemşerim aman olmaz olsun'

'Bak ama Şöyle böyle demiyorum'

Sigara bağımlısı sigarayı bırakmaya kalktığı zaman beyindeki düşkün maymun öyle bir pusuya yatar ki herhangi bir şeyi zaferi veya yenilgiyi aaafi ya da hüznü bir sigara yakmanın bahanesi olarak sunar; çoğunlukla da o sigara tek seferliğine yakılır ve asla tek seferle kalmaz Demek istediğim zaten beynimin karanlık dehlizlerinde tembel arsız düşkün bir maymun dolaşmaktayken ele geçirip hayvansal arzularını tatmin etmek için beni bir alet gibi kullanmak isterken ayağıma gelen böyle bir 'fırsatı' reddetmenin nasıl güç olduğunu bilen vardır illa

'Cinayet İşlemek İstiyorum' romanıyla okuyucuların beğenisini kazanan yazar bu yeni romanında da oldukça iddialı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com