Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
beklenen, yağmur

Beklenen Yağmur

Eski 05-04-2009   #1
siLveRghoSt

Beklenen Yağmur

Beklenen Yağmur

Seneler seneler önce Kaf Dağı’nın ardında küçücük bir ülke varmış Bu minicik ülkenin gururlu ama kibrli olmayan bilgin bir kralı varmış Hep beraber alacakaranlık kuşağındaki minik ülkelerinde mutluluk içinde yaşayıp giderlermişBirgün kralın kahinleri gaiplerden bir haber getirmişler:- Kral hazretleri yarın öğleden sonra bir yagmur yağacak, sakın bu yağmurda ıslanmayın !Çünkü; bu yağmurda ıslananlar delirecekçıldıracakdemişler

Kral teşekkürler ve hediyelerle uğurlamış kahinleri Bir anlam da verememiş bu işe doğrusuErtesi gün kapkara bir bulut çöreklenmiş, dağlarında nilüfer çicekleri açan bu güzel ülkenin üzerineBeklenen yağmur yağmaya başlamış fütursuzca hiç bir şeyden habersiz insanların üstüneVe kehanet gerçekleşmiş, insanlar birer birer delirmeye başlamışgarip tuhaf hareketler yaparak kralın etrafında dolaşıp duruyorlarmış kral olduğuna bile aldırmadan

Ülke dışarıdan bakıldığında büyük bir tımarhaneyi andırıyormuş adetaİlk zamanlar kral halinden memnunmuş, bu kadar anormal insanın içinde akıllı kalmak gizliden gizliye zevk bile veriyormuş aslında Fakat günler geçtikçe hayat çekilmez bir hal almaya başlamış, etrafında konuşacağı, dertleşecegi, kendisini anlayan bir kişi bile bulamamak derinden yaralıyormuş kralı, kısa süre içinde sararmış solmuş, ızdırabından yataklara düşmüş

Ve acı da olsa kararını vermiş, kahinleri yeniden çağırmış saraya, bitkin bir halde dudakları titreye titreye bu yağmur demişbu yağmur bir daha ne zaman yağacak BEN DE ISLANACAĞIM

Kral pes etmiş ama siz pes etmeyin, çünkü; akıllı olan, normal olan sizsiniz, etrafınızdaki insanların anormal olması ve çoğunlukta olması, sizin gibi düşünüp hissetmemesi ümitsizliğe sürüklemesin, direninsavaşın Kendi doğrularınızı yaşayın, başkalarının doğrularını değil

Bir çift gözüm var
Baktığını görmeyenlere
Karıncaları dinlemek isteyenler
Kulaklarımı alsınlar
Uykusunda gezenlere
Ayaklarımı vereyim
Ellerim karanlıkları silenlerin olsun
Kalbimi de taşıyabilenlere
Satıyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com