Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ali, hayatı, tigrel

Ali Tigrel Hayatı

Eski 09-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ali Tigrel Hayatı

Ali Tigrel Kimdir

Ali Tigrel 1946 İstanbul doğumlu Londra Üniversitesi'nde kimya dalında lisans ve yüksek lisans diploması aldı 1969'da DPT'de, 1971-84 yılları arasında PETKIM'de çeşitli kademelerde çalıştı 1976-82 yıları arasında Gazi Üniversitesi ile A Ü Fen Fakültesi'nde öğretim üyeliği yaptı Daha sonra tekrar DPT'ye döndü Özal döneminde DPT Müsteşarı olan Tigrel, Tansu Çiller Hükümeti'ne Gümrük Birliği konusunda Başdanışmanlık yaptı Altan Öymen döneminde CHP'ye giricikler arasında ismi geçti Deniz Baykal dönemi CHP faaliyetlerine katılacağı açıklandı Ingilizce ve Almanca biliyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com