Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
besim, hayatı, kısaca, özcan

Besim Özcan Hayatı Kısaca

Eski 09-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Besim Özcan Hayatı Kısaca

Besim Özcan Hayatı

Besim Özcan Kimdir

Prof Dr Besim Özcan Atatürk Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi

1959 yılında Artvin-Şavşat-Yağlı Köyü’nde dünyaya geldi İlk öğrenimini doğduğu köyde, Orta ve Lise öğrenimini Artvin’de tamamladı 1988-89 Öğretim yılında girdiği Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden Haziran 1982’de mezun oldu Eylül 1983’te mezun olduğu bölüme Arş Görevlisi olarak atandı

III Selim’e Sunulan Islahat Lâyıhaları (Tatarcık Abdullah Efendi Lâyıhası) konulu çalışma ile 1985’te Yüksek Lisansını tamamladı Rusların Sinop Baskını (30 Kasım 1853) konulu çalışmasını 1990’da bitirerek Dr unvanını aldı Ekim 1990’da Yrd Doçentliğe atandı Kasım 1997’de girdiği Doçentlik sınavını başarı ile verip Doçent oldu 30 Aralık 2002 tarihinde Profesörlüğe atanan ÖZCAN, evli ve bir çocuk babasıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com