Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anna, biyografianna, kimdir, kournikova

Anna Kournikova Biyografi-Anna Kournikova Kimdir?

Eski 09-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Anna Kournikova Biyografi-Anna Kournikova Kimdir?

Anna Kournikova biyografi-Anna Kournikova kimdir?

Anna Kournikova tenis dünyasının en tanınmış sporcularından biri olmasına rağmen kariyeri boyunca hiç turnuva şampiyonluğu kazanamadı

Anna Sergeyevna Kournikova böylece Uluslararası Küçükler Tenisi’nde adından söz ettirdi 1995 yılında 18 yaş altı Küçükler Avrupa Şampiyonu (Junior European Champion Under 18) ve ITF küçükler Dünya Şampiyonu (Junior World Champion Under 18) olduğunda 14 yaşındaydı

Kournikova fakat o dönemin bir numaralı tenisçisi Steffi Graf tarafından turnuvadan elendi

Kournikova 1996 Atlanta Olimpiyat Oyunları'na fakat o yılın şampiyonu Martina Hingis’e 6-3 ve 6-2 lik setlerle yenilerek bu turnuvadan elendi

1998 süpermodel görünümlerinden dolayı tenis dünyasının Spice Girls’ü olarak nitelendirildiler

Kournikova 71 galibiyet elde etti

Tekler kariyeri 1999 yılında düşüşe geçen Anna kariyerinde sadece 4 kez finale çıkmayı başardı Ayrıca bu finallerin hiçbirisi Grand Slam finali değildi

173 metre boyundaki Kournikova kariyeri boyunca teklerde 209 maçın 129’unu galibiyetle tamamladı

Son dönemlerde yaşadığı sırt ve bel problemleri nedeniyle ve geçirdiği sakatlıklar yüzünden WTA sıralamasında gerilere düşen Kournikova 2003 yılından bu yana hiçbir WTA turnuvasında yer almadı ve konuyla ilgili son olarak ELLE magazin dergisinin 2005 temmuz sayısında şu açıklamayı yaptı:

Eğer kendimi 100% hazır hissedersem tekrar kortlara dönmeyi ve yarışmayı isterim

Yardım amaçlı gösteri maçlarına çıkan Kournikova Avustralya Açık Grand Slam’de şampiyon oldu

2004 yılında Elton John tarafından düzenlenen 3 yardım organizasyonunda ünlü tenisçiler Serena Williams ve Andy Roddick ile birlikte yer alan Anna kasım 2005’de Martina Hingis ile beraber takım oluşturdu ve ikili yardım amacıyla WTT finallerinde Lisa Raymond ve Samantha Stosur’a karşı maç yaptı

Şöhretinin bir bölümü de özel hayatı ve modellikten gelen Kournikova Myself ve Irene filminde bir motel müdürü rolünü oynadı

1998 ESPNcom tarafından En Seksi Sporcu (Hottest Female Athlete) ve seçildi 2002’de FHM Dergisi’nin hem Amerika hem de İngiltere’de yayınlanan sayılarında seçtiği 100 Dünyanın En Seksi Kadınları (100 Sexiest Women in the World) listelerinde yer aldı

Medeni durumu bir çok kez konu olan Kournikova’nın 2003 yılında evlendiklerini ve henüz boşandıklarını açıkladı

Enrique Iglesias’ın 'Escape' klibinde oynamasının ardından başlayan ilişkileri hala sürmekte olan ikilinin Florida’da yaşıyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com