Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atatürke, göre, lider, olmanın, özellikleri

Atatürke Göre Lider Olmanın Özellikleri

Eski 09-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Atatürk'e Göre Lider Olmanın Bazı Özellikleri

Lider dediğin herşeyden önce kim olduğunu bilmeli ve kendine güvenmelidir Ben dikkatör değilim Benim kuvvetim olduğunu söylüyorlar Evet bu doğrudur Benim isteyip de yapamayacağım bir şey yoktur Çünkü ben zoraki ve insafsızca hareket etmesini bilmem Ben kalpleri kırarak değil kazanarak hükmetmek isterim Mustafa Kemal Atatürk Lider dediğin her kim olursa olsun insanlara değer vermeli Millete efendilik yoktur Ona hizmet etmek vardır Bu Millete hizmet eden onun efendisi olur Mustafa Kemal Atatürk ve mütevazi olmalıdır

Bu ulusu ben değil içimizdeki ruh damarımızdaki kan kurtarmıştır

Mustafa Kemal Atatürk Lider dediğin önde yürüyen değil yol gözteren olmalıdır

Sizler yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar Türk Gençliğini gayeye bizim yüksek idealimize durmadan yorulmadan yürüyecektir

Mustafa Kemal Atatürk Lider dediğin,

Yeri geldi mi sıradan bir asker

Yeri geldi mi Başkomutan olmalıdır

Memleketin elide biri değil her tarafı tahrip edilse her tarafı ateşler içinde bırakılsa biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız

Mustafa Kemal Atatürk

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com